Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-02-10 03:09 | Rozmiar tekstu: A A A

Przyjaciele olsztyńskiego szpitala dziecięcego zorganizowali kolejny bal charytatywny

Olsztyn24
14. Bal charytatywny na rzecz szpitala dziecięcego w Olsztynie | Więcej zdjęć »
W piątkowy (9.02) wieczór po raz 14. olsztyńska restauracja Zakątki Europy powitała uczestników dorocznego balu charytatywnego na rzecz Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Goście przyszli na bal nie tylko by wykorzystać ostatnie dni karnawału na pyszną zabawę, ale przede wszystkim by wesprzeć olsztyński szpital dziecięcy.

- W tym roku zbieramy na lampę szczelinową - specjalistyczny sprzęt okulistyczny. Ta, która jest aktualnie na oddziale okulistycznym szpitala, ma 20 lat i nie nadaje się już do użytkowania - tłumaczy Robert Lesiński, jeden z organizatorów balu, skupionych w nieformalnym Towarzystwie Przyjaciół Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Zbiórka datków na wsparcie zakupu lampy szczelionowej odbywała się według wypracowanej podczas 14. poprzednich balów i sprawdzonej formuły.
R E K L A M A
banner
- Można powiedzieć, że wszyscy uczestnicy balu sami się „opadatkowują” na rzecz szpitala - wyjaśnia Robert Lesiński. - Polega to na tym, że kupujemy zaproszenia na bal, a właściciele restauracji Zakątki Europy, Janina i Mieczysław Siemińscy, przekazują po 50 złotych od każdego biletu do skarbonki. Ponadto mamy loterię fantową, w której każdy los wygrywa. To świetna zabawa, duże urozmaicenie balu, które zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem, m.in. dlatego, że 3/4 fantów ma wartość większą niż cena losu. No i wreszcie będziemy także sprzedawać fanty, podarowane nam przez przyjaciół, do których zaliczamy np. Prezydenta RP, który w tym roku przekazał nam piękną grafikę z odpowiednim certyfikatem.

Organizatorzy balu otrzymali też fanty m.in. od marszałka województwa warmińsko-mazurskiego, od prezydenta Olsztyna, od posłów, sportowców, artystów, a także miejscowych przedsiębiorców.

Pamiętać jednak trzeba, że oprócz zbierania datków na rzecz szpitala, celem spotkania w Zakątkach Europy była też karnawałowa zabawa - tańce, hulanki, swawole... A te zapewniała muzyka grana na żywo przez Kapelę Jakubową, od lat związaną z balami charytatywnymi na rzecz szpitala dziecięcego. Na parkiecie wystąpił również Zespół Pieśni i Tańca „Warmia”, prezentując tańce starej Warszawy. Było też co zjeść i wypić, o co zadbał szef kuchni Zakątków Europy.

Przez jakiś czas towarzyszyliśmy uczestnikom balu z kamerą i aparatem fotograficznym. Co udało się nam zarejestrować, można zobaczyć na filmach wideo oraz w galerii zdjęć.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [1]
~Justyna / 2018-02-10 13:48
Dziękujemy za piękną relację z balu :)
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
14. Bal Charytatywny na rzecz szpitala dziecięcego w Olsztynie (1)

10-02-2018

image galeria
14. Bal Charytatywny na rzecz szpitala dziecięcego w Olsztynie (2)

10-02-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl