Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Halina Ławczyńska | 2018-02-18 12:19 | Rozmiar tekstu: A A A

Nowa wystawa Danuty Nowickiej w SSK „Pojezierze”

Olsztyn24
Danuta Nowicka (fot. Halina Ławczyńska - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Od Galerii im. Hieronima SKurpskiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Pojezierze w Olsztynie można oglądać prace Danuty Nowickiej. Wernisaż wystawy zatytułowanej „Radość z malowania”, na którą składają się prace pastelowe, akrylowe, olejne, batik i kolaż roślinny, otwarto w piątek (16.02) staraniem SKK Pojezierze i działającego przy MOK w Olsztynie Klubu Plastyka Amatora Sąsiedzi.

Danuta Nowicka uprawia malarstwo pastelowe, akrylowe, akwarelowe, kreśli także tuszem. Zajmuje się artystycznym układaniem roślin oraz kolażem roślinnym. Tematami jej prac są kwiaty, pejzaże, architektura oraz martwa natura. Pisze także ikony.

Swoją pasję plastyczną odkrywa w Warmińsko-Mazurskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Tu w sekcji „Artystyczne Układanie Roślin” prowadzonej przez Eugenię Dudzik spotkałą się z tworzeniem obrazów techniką kolażu rożlinnego i układaniem kompozycji. Od 2000 roku jest członkiem Klubu Plastyka Amatora „Sąsiedzi”. W 2008 roku trafiła do „Szkoły Pejzażu” gdzie przez cztery lata pod kierunkiem Marka Świąteckiego uczyła się techniki pastelu. Jednocześnie w Miejskim Ośrodku Kultury pod kierunkiem Iwony Bolińskiej-Walendzik uczestniczy w warsztatach batiku. Od czterech lat w pracownik „Na Dajtkach” prowadzonej przez Katarzynę Bloch próbuje swoich sił w technice oleju.
R E K L A M A
banner
 

Prace Danuty Nowickiej można było oglądać na czterech wystawach indywidualnych, a także na ponad siedemdziesięciu wystawach, konkursach, przeglądach w Olsztynie, województwie oraz we Francji. 

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl