Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2018-03-05 15:15 | Rozmiar tekstu: A A A

Miejskie obchody Światowego Dnia Obrony Cywilnej odbyły się w ratuszu

Olsztyn24
Wyróżniona zaostała m.in. Olsztyńska Rada Seniorów | Więcej zdjęć »
W olsztyńskim ratuszu odbyły się dzisiaj (5.03) miejskie obchody Światowego Dnia Obrony Cywilnej, przypadającego na 1 marca. Z tej okazji prezydent miasta Piotr Grzymowicz tradycyjnie uhonorował osoby prywatne oraz instytucje dbające o bezpieczeństwo olsztynian.

Statuetki „Lider Bezpieczeństwa” otrzymali:

» Jerzy Litwiński, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie.
Kierowany przez dyrektora Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie poza statusowymi zadaniami z zakresu kultury fizycznej i sportu jest jednocześnie administratorem oraz zarządcą istniejących obiektów sportowych i terenów rekreacyjnych. Z racji wykonywania swoich zadań, OSiR współpracuje z Komendą Miejską Policji w Olsztynie w zakresie dbania o zapewnienie porządku i bezpieczeństwa podczas przeprowadzanych imprez. Na uwagę zasługuje fakt, że Komenda Miejska Policji w Olsztynie brała udział w zabezpieczaniu każdej imprezy masowej organizowanej przez OSiR. Wspólna praca zarówno policjantów, jak i pracowników OSiR-u, zadania wykonywane na najwyższym poziomie za każdym razem przynosiły efekt w postaci doskonałego zabezpieczenia prewencyjnego uczestników imprez. OSiR wspiera także wszelkie inicjatywy dotyczące poprawy bezpieczeństwa zarówno mieszkańców Olsztyna, jak i gości.
R E K L A M A
banner
» Rada Olsztyńskich Seniorów przy Prezydencie Olsztyna
Mając na uwadze troskę o bezpieczeństwo seniorów i osób starszych, Rada Olsztyńskich Seniorów realizuje program „Bezpieczny Senior”. Głównym jego założeniem jest stworzenie planu działań lub realizowanie wspólnie z władzami samorządowymi i innymi podmiotami działań wspierających seniorów a także skuteczne zapobieganie zachowaniom aspołecznym, w szczególności skierowanym przeciwko osobom starszym. Olsztyńska Rada Seniorów była w 2017 roku współorganizatorem spotkań dla seniorów poświęconych bezpieczeństwu pod nazwą „Bezpieczny Senior”. Podczas tych spotkań omówione zostały sytuacje w jakich najczęściej osoby starsze stają się ofiarami przestępstw. Wykłady prowadzili przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji, Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. Prowadzenie wspólnych programów partnerskich przyczynia się nie tylko do bardziej efektywnego dotarcia do grupy docelowej, ale również do zainteresowania sytuacją starszych mieszkańców Olsztyna i zwiększenia wrażliwości społecznej.

» Krzysztof i Kornel Pawłowscy
Krzysztof i Kornel Pawłowscy wykazali szczególną postawę ratowniczą i odwagę w 12 maja 2017r., podczas pożaru mieszkania na 3 piętrze w Olsztynie przy ul. Samulowskiego. Swoimi działaniami przyczynili się do szybkiej ewakuacji osoby poszkodowanej z mieszkania objętego pożarem (lat 79) i podjęcia czynności gaśniczych jeszcze przed przybyciem pierwszych zastępów ratowniczych, co miało pozytywny wpływ na dalszy przebieg działań gaśniczych. Opisane działania wskazują na zachowanie przez obu panów postawy o wysokim stopniu odpowiedzialności za życie drugiego człowieka, gdzie okoliczności podjętych działań narażały bezpośrednio na niebezpieczeństwo utraty zdrowia. Na uznanie zasługuje profesjonalizm, sprawne i konsekwentne działanie, które pozwoliły na uratowanie ludzkiego życia.

» Robert Szeląg, Mateusz Olasek, Bartłomiej Przybysz, Michał Wilanowski
W nocy z 16 na 17 listopada 2017 r. wybuchł jeden z najgroźniejszych pożarów w Olsztynie w ciągu ostatnich lat. Zapalił się budynek przy ul. Jarockiej. Panowie Szeląg, Olasek, Przybysz i Wilanowski akurat przejeżdżali przez osiedle Jaroty. Wracali z pracy, kolega odwoził ich do domów. Zauważyli na dachu ogień. To właśnie im swoje życie zawdzięczają mieszkańcy najwyższej kondygnacji budynku. Młodzi ludzie natychmiast rozpoczęli ewakuację mieszkańców budynku.

Statuetkami „Za wzorową realizację zadań Obrony Cywilnej w 2017r.” wyróżnieni zostali:

1. Leszek Sobański, prezes Zarządu „RADIO OLSZTYN” S.A.,
2. Zbigniew Kot, dyrektor Zakładu Cmentarzy Komunalnych,
3. Monika Lewicka, dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej „PIĄTKA”,
4. Teresa Parys, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny,
5. Bartłomiej Wasilewski, prezes Zarządu „HOTELE OLSZTYN” Spółka z o.o.,
6. Dorota Zabuska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 im. Leona Kruczkowskiego,
7. Mariola Urszula Ogonowska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1,
8. Igor Gumiński, dyrektor TVP S.A. w Warszawie, Oddział Terenowy w Olsztynie.

- Bonifacy Kowalczyk, pracownik obrony cywilnej Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i Zakładu Cmentarzy Komunalnych w Olsztynie, w związku z 25 rocznicą pełnienia obowiązków w strukturach Obrony Cywilnej Miasta.

Uroczystość uświetnił występ wokalistów z Pałacu Młodzieży w Olsztynie.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Miejskie obchody Światowego Dnia Obrony Cywilnej 2018

05-03-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl