Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
kfk | 2018-03-08 13:43 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńska szablistka stypendystką Ministra Edukacji Narodowej

Olsztyn24
Aniela Kozłowska z minister Anną Zalewską | Więcej zdjęć »
W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie wręczono Stypendia Ministra Edukacji Narodowej. Wśród nagrodzonych było pięciu stypendystów z województwa warmińsko-mazurskiego: Igor Janik, Aniela Kozłowska, Dominik Bugaj, Mateusz Kowalski i Kinga Jankowska.

W 2017 r. do ministerstwa wpłynęło 2 tys. 225 wniosków o przyznanie stypendium. Spośród nich wyłoniono 86 uczniów z całej Polski, którzy spotkali się z minister Anną Zalewską. Wśród nich było pięciu stypendystów z województwa warmińsko-mazurskiego.

- Są to liderzy w swoich społecznościach, a ich osiągnięcia zasługują na szczególne uznanie i są wzorem dla innych uczniów
- mówiła Anna Ostrowska z departamentu informacji i promocji edukacji Ministerstwa Edukacji Narodowej.
R E K L A M A
banner
- Czuję ogromne wzruszenie i zaszczyt, że mogę się z wami dzisiaj spotkać. Bardzo się cieszę, że możemy o was mówić i wam dziękować - powiedziała minister Anna Zalewska do uczestników uroczystości. - Dziękujemy wam nie tylko za wasze talenty, ale również za waszą pracę i za pracę waszych rodziców i nauczycieli. Człowiek zdolny, to człowiek ze specjalnymi potrzebami, który wymaga specjalnych metod wychowawczych, nie tylko czasu, by zdolności podsycać i rozwijać, ale również żeby wspierać jego emocje i ambicje - podkreślała minister Zalewska.

Jak zaznaczyła, młodym zdolnym ludziom trzeba mówić, że oprócz ambicji i zdolności jest cudowne normalne życie, są rodzice, przyjaciele, że trzeba być zwyczajnie szczęśliwym, będąc wśród najlepszych w kraju.

- Czuwajcie nad swoim talentem, pielęgnujcie go i bądźcie tymi, którzy będą liderami jakiegokolwiek chcecie środowiska, byleby to było dobre dla was i dawało wam satysfakcję - powiedziała Zalewska.

Stypendium Ministra Edukacji Narodowej przyznawane jest uczniom, którzy w minionym roku szkolnym uzyskali wybitne osiągnięcia, zostali laureatami międzynarodowej olimpiady, laureatami i finalistami olimpiady przedmiotowej lub turnieju o zasięgu ogólnopolskim. Otrzymali je także uczniowie, którzy uzyskali wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu krajowym lub międzynarodowym.

Średnia na koniec roku szkolnego 6.0, tytuł drużynowego Mistrza Polski, zakończenie sezonu na 2. miejscu w Polsce w kategorii młodzik, czołowa lokata w starszej kategorii junior młodszy, a w konsekwencji powołanie do kadry narodowej Polski kadetów w szabli (do 17 roku życia) jako najmłodszej zawodniczki w Polsce oraz już cztery starty w Pucharach Europy kadetów - takie osiągnięcia dwunastoletniej Anieli Kozłowskiej - młodej szablistki z Olsztyna, zostały zauważone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

- Na co dzień trenuję w klubie UKS Hajduczek Olsztyn. Zajęcia mam codziennie, ale to jest moja pasja. Nie czuję się wyjątkowa -
mówi nagrodzona olsztynianka, uczennica Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny w Olsztynie. Podkreśla, że dzięki stypendium kupi nowy strój szermierczy, pozostałą część pieniędzy przeznaczy na dodatkowe treningi indywidualne. - Po prostu zainwestuję w siebie - uśmiecha się.

Kwota stypendium to 3 tys. zł jednorazowej nagrody dla każdego ze stypendystów. Na wypłatę stypendiów w 2017 r. przeznaczono łączną kwotę ponad 1 mln zł, znajdującą się w budżecie zadaniowym MEN. W sumie stypendia Ministra Edukacji Narodowej otrzymało 386 uczniów z całej Polski.

kfk

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl