Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2018-03-10 14:17 | Rozmiar tekstu: A A A

„Gwiezdne safari” Czesława Szyca w Galerii Stary Ratusz WBP

Olsztyn24
Czesław Szyc | Więcej zdjęć »
W Galerii Stary Ratusz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie odbył się wczoraj (10.03) wernisaż wystawy „Gwiezdne safari” Czesława Szyca.

Czesław Szyc jest członkiem Zarządu Krajowego Związku Artystów Plastyków. W swojej twórczości oddaje się refleksji nad ludzką kondycją, docieka tajemnicy czasu, życia i śmierci. Prace eksponował w swojej autorskiej galerii w Mateuszku k/ Mikołajek, na wystawach indywidualnych Poznaniu, Mrągowie, Piszu, Biskupcu i Mikołajkach.

Autor o wystawie:
R E K L A M A
banner
Gwiezdne Safariwędrówka do nieznanego wszechświata. Kosmos to nieznane nam obiekty astronomiczne, które prowadzą nas coraz dalej i dalej w głąb czasu. To, co możemy obserwować dzięki teleskopom kosmicznym o najdalszym zasięgu jest zaledwie drobiną w wielkiej matrycy, reszta pozostaje tajemnicą. Przedstawiłem na swoich pracach Supernową Keplera w trzech stanach skupienia, wodór w obłoku Magellana, Drogę Mleczną oraz Gromadę Kulistą Omega Centauri. Z kosmosu przenoszę się też na Ziemię. Jest to cudowne miejsce odznaczające się różnorodnością krajobrazów oraz mieszkańców. Zachwycam się porami roku w obrazach „Barwy Jesieni” i „Barwy Lata”. W „Koncercie” i „Dyrygencie” wsłuchuję się w nieznaną mi symfonię. W pozostałych obrazach zostawiłem przestrzeń do indywidualnego odbioru treści i formy.

Więcej na temat ekspozycji w zapisie wideo wernisażu. Zapraszamy do oglądania.

Wystawę można oglądać do 22 marca.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy malarstwa Czesława Szyca w Galerii Stary Ratusz WBP

10-03-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl