Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2018-03-10 14:17 | Rozmiar tekstu: A A A

„Gwiezdne safari” Czesława Szyca w Galerii Stary Ratusz WBP

Olsztyn24
Czesław Szyc | Więcej zdjęć »
W Galerii Stary Ratusz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie odbył się wczoraj (10.03) wernisaż wystawy „Gwiezdne safari” Czesława Szyca.

Czesław Szyc jest członkiem Zarządu Krajowego Związku Artystów Plastyków. W swojej twórczości oddaje się refleksji nad ludzką kondycją, docieka tajemnicy czasu, życia i śmierci. Prace eksponował w swojej autorskiej galerii w Mateuszku k/ Mikołajek, na wystawach indywidualnych Poznaniu, Mrągowie, Piszu, Biskupcu i Mikołajkach.

Autor o wystawie:
R E K L A M A
banner
Gwiezdne Safariwędrówka do nieznanego wszechświata. Kosmos to nieznane nam obiekty astronomiczne, które prowadzą nas coraz dalej i dalej w głąb czasu. To, co możemy obserwować dzięki teleskopom kosmicznym o najdalszym zasięgu jest zaledwie drobiną w wielkiej matrycy, reszta pozostaje tajemnicą. Przedstawiłem na swoich pracach Supernową Keplera w trzech stanach skupienia, wodór w obłoku Magellana, Drogę Mleczną oraz Gromadę Kulistą Omega Centauri. Z kosmosu przenoszę się też na Ziemię. Jest to cudowne miejsce odznaczające się różnorodnością krajobrazów oraz mieszkańców. Zachwycam się porami roku w obrazach „Barwy Jesieni” i „Barwy Lata”. W „Koncercie” i „Dyrygencie” wsłuchuję się w nieznaną mi symfonię. W pozostałych obrazach zostawiłem przestrzeń do indywidualnego odbioru treści i formy.

Więcej na temat ekspozycji w zapisie wideo wernisażu. Zapraszamy do oglądania.

Wystawę można oglądać do 22 marca.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Wernisaż wystawy malarstwa Czesława Szyca w Galerii Stary Ratusz WBP

»

10-03-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl