Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Robert Waraksa | 2018-03-20 12:01 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztynek zaprasza na jarmark wielkanocny

Olsztyn24
Jarmark Wielkanocny w Olsztynku (fot. archiw. MBLiPE) | Więcej zdjęć »
Tradycyjnie na tydzień przed świętami w Olsztynku odbędzie się jarmark wielkanocny. Już 24 marca olsztynecki rynek miejski wypełni się świątecznymi wypiekami, przysmakami i ozdobami. Odbędą się również prezentacje i warsztaty wielkanocne.

Tegoroczny jarmark rozpocznie się o godzinie 11:00 kiermaszem świątecznym. Udział w nim zapowiedziało blisko 50 wystawców. Na straganach znajdziemy świąteczne wypieki, domowe wędliny, miody, przyprawy i zioła, a także pisanki, tradycyjne palmy i ręcznie robione ozdoby wielkanocne. W Urzędzie Miejskim w Olsztynku będzie można wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych, cieszących się zazwyczaj dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Będzie można wykonać palemkę wielkanocną, ozdoby świąteczne oraz dekorować ciastka. O tradycyjnych smakach wielkanocnych przypomni Zespół Szkół w Olsztynku, którego uczniowie przygotują świąteczne warsztaty kulinarne dla najmłodszych.

Na scenie plenerowej z wielkanocnymi prezentacjami wystąpią dzieci i młodzież z olsztyneckich szkół i przedszkoli oraz zespoły z Miejskiego Domu Kultury w Olsztynku. Rozstrzygnięty zostanie konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną oraz plastyczny „WIOSNA, ACH TO TY...”. Ponadto imprezie towarzyszyć będą wiosenne gry i zabawy wielkanocne m.in. szukanie zajączka.
R E K L A M A
banner
Jarmark odbędzie się w godz. 11:00-15:00 w centrum Olsztynka. Organizatorami Jarmarku są: Muzeum Budownictwa Ludowego-Park Etnograficzny w Olsztynku, Miejski Dom Kultury w Olsztynku, Gmina Olsztynek.

Robert Waraksa

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl