Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Robert Waraksa | 2017-12-13 10:12 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztynecki Jarmark Wigilijny

Olsztyn24
Olsztynecki Jarmark Wigilijny (fot. archiw. MBL-PE - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Świąteczne przysmaki i łakocie, warsztaty oraz pokazy, a na scenie występy muzyczne. Już 17 grudnia w Olsztynku odbędzie się Jarmark Wigilijny. Organizatorzy przygotowali moc niespodzianek i atrakcji, które pozwolą choć na moment oderwać się od świątecznych obowiązków.

Tegoroczny Jarmark rozpocznie się w samo południe na rynku miejskim w Olsztynku. W bożonarodzeniową atmosferę wprowadzi nas Kiermasz Świąteczny, który będzie dobrą okazją do zrobienia przedświątecznych zakupów. Na straganach prócz ozdób i dekoracji choinkowych pojawią się również tradycyjne wyroby, przyprawy i zioła, ręcznie szyte zabawki oraz słodycze. Będzie to również dobra okazja by wybrać odpowiednią choinkę.

W olsztyneckim ratuszu odbędą się świąteczne warsztaty, na które zaprasza skansen w Olsztynku i biblioteka miejska. Będzie można wykonać samodzielnie świąteczne stroiki, bombki, pierniki, ozdoby na choinkę oraz mikołajowe czapki. Odbędzie się również pokaz dekorowania pierników,  a dla miłośników książek przygotowano magiczne czytanie bajek pod choinką.
R E K L A M A
banner
Na scenie plenerowej nie zabraknie świątecznych prezentacji i wspólnego śpiewania kolęd z uczniami olsztyneckich szkół i przedszkoli. Rozstrzygnięty zostanie konkurs na świąteczną podłaźniczkę i świąteczne pierniczki. Zmarzniętych rozgrzewać będzie burmistrzowskie „co nieco” oraz świąteczny poczęstunek przygotowany przez Zespół Szkół im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza. To będzie również dobra okazja by zwiedzić mury niezwykle przyjaznej szkoły.

Imprezie towarzyszyć będzie stoisko elfów, w którym będzie możliwość przebrania się i wspólnej sesji zdjęciowej ze św. Mikołajem, Królową Śniegu, Elsą i Anną. O godz. 16.30 „Żywą Szopką”. W rolę biblijnych postaci wcielą się tym razem uczniowie szkół podstawowych. Jarmark zakończy olsztyneckie światełko do nieba.

Robert Waraksa

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~krystyna / 2017-12-17 10:42
Brawo Olsztynek ! Super ludzie uprzejmi zaradni i z pomysłami no i piękny Plac św Piotra brawo
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl