Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2018-03-20 21:52 | Rozmiar tekstu: A A A

Promocja nowej książki Edwarda Cyfusa odbyła się w Starym Ratuszu

Olsztyn24
Od lewej: Edward Cyfus i Waldemar Mierzwa | Więcej zdjęć »
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprosiła dzisiaj (20.03) do Czytelni Książek Starego Ratusza WBP na premierę książki „Kele wsi chałupa” Edwarda Cyfusa. Spotkanie poprowadził Waldemar Mierzwa - wydawca, autor i redaktor książek poświęconych historii, kulturze oraz ludziom Mazur i Warmii; właściciel Oficyny Wydawniczej „Retman”, w której ukazała się książka.

Edward Cyfus urodził się w 1949 roku Dorotowie, w rodzinie Mazura i Warmianki. Dzieciństwo spędził w Barczewie. W latach 1981-1992 przebywał w Niemczech. Po powrocie osiadł w Olsztynie, obecnie mieszka na kolonii wsi Giławy.

Wykonywał wiele zawodów, był m.in. kelnerem, kierowcą, kierownikiem stołówki, konferansjerem, perkusistą w zespole muzycznym. Od 1998 roku wygłaszał na antenie Radia Olsztyn gawędy w gwarze warmińskiej, które publikował na łamach „Gazety Olsztyńskiej”.
R E K L A M A
banner
Z jego inicjatywy odtworzono historyczny trakt biskupi we wsi Bałdy. Był pomysłodawcą i organizatorem Warmińskiego Kiermasu Tradycji, Dialogu i Zabawy. Jest autorem m.in. zbioru gawęd „Po naszamu”, warmińskiej sagi „A życie toczy się dalej” oraz książki „Moja Warmia”.

Historia autora i jego rodziny była inspiracją do napisania „Kele wsi chałupa”. Po napisaniu wielu książek o tematyce regionalnej, Edward Cyfus stworzył swoją pierwszą powieść. Jej głównym bohaterem został warmiński dom. Tytułowa chałupa jest świadkiem wydarzeń historycznych i życia warmińskich rodzin.

Więcej na ten temat w zapisie wideo spotkania. Zapraszamy do jego obejrzenia.

Książkę dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego przy współpracy z Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Promocja książki „Kele wsi chałupa” Edwarda Cyfusa

20-03-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl