Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2018-03-23 23:14 | Rozmiar tekstu: A A A

Czarny Piątek w Olsztynie

Olsztyn24
Protestujący zebrali się przy scenie staromiejskiej | Więcej zdjęć »
Tysiące ludzi wyszło dzisiaj (23.03) na ulice polskich miast w proteście przeciw zaostrzaniu prawa aborcyjnego. Walka między innymi o prawo kobiet do decydowania o swoim życiu i ciele nadal trwa nie tylko w Warszawie, Poznaniu czy Krakowie, ale też w Olsztynie. W stolicy Warmii i Mazur protest pod nazwą Czarny Piątek zorganizowały olsztynianki związane z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet.

Czarny Piątek jest kolejnym (po Czarnym Poniedziałku i Czarnym Proteście z 2016 roku oraz Czarnym Wtorku z 2017 roku) protestem olsztynian przeciw ograniczaniu wolności kobiet poprzez próby wprowadzenia ustawy całkowicie zakazującej aborcji lub zaostrzającej obowiązujący kompromis, dopuszczający legalne przerwanie ciąży wynikłej z czynu zabronionego (gwałtu albo kazirodztwa), z powodu wywołania nią zagrożenia dla zdrowia lub życia kobiety, a także ze względu na ciężkie i nieodwracalne uszkodzenie płodu (również chorobę zagrażającą jego życiu).

Protest wywołany został z powodu procedowania przez Sejm projektu „Zatrzymaj aborcję” Fundacji Życie i Rodzina, zakładającego zakaz przerywania ciąży w przypadku występowania u płodu ciężkiego uszkodzenia. Projekt został bowiem pozytywnie zaopiniowany przez sejmową komisję sprawiedliwości. Oznacza to, że pokonany został kolejny krok na drodze do zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce.
R E K L A M A
banner
Informacja ta sprawiła, że w całym kraju kobiety i wspierający je mężczyźni wyszli dzisiaj na ulice, niosąc ze sobą wieszaki (symbol aborcji dokonanej bez odpowiedniej opieki lekarskiej), transparenty i hasła nawołujące rządzących między innymi do „opamiętania się”, nie ingerowania w prawo kobiet do samostanowienia i planowania rodziny, czy też przypominające, że „Kobieta to nie suka rozpłodowa”, a „Polska jest kobietą”.

Czy dzisiejsze wystąpienia odniosą skutek? Czas pokaże...

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [4]
~sfdsf / 2018-03-26 14:42
To całe olsztyńskie lewactwo czy jest ktoś jeszcze?
~Normalny / 2018-03-25 11:51
Frekwencja d^%y nie urywa, gdzie te tysiące? Ale i tak wygrywa Kobieta Jenot na jednym ze zdjęć ;-)
~Usjej / 2018-03-24 21:28
Jakie jaja! PZPR z dziećmi
~Tokyo / 2018-03-24 09:36
Serce mi urosło kiedy za kilka godzin po tej szopce tysiące mieszkańców Olsztyna przeszło w skupieniu uliczkami modląc się w drodze krzyżowej. Ilość osób, która szła w modlitewnym marszu w ten piątek była imponująca. Pozdrawiam wszytskie myślące kobiety. Dobrych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Czarny Piątek w Olsztynie [23.03.2018]

24-03-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl