Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2016-09-25 18:36 | Rozmiar tekstu: A A A

Czarny Protest w Olsztynie

Olsztyn24
Protest zorganizowano na Starym Mieście w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Partia Razem ponownie nawoływała olsztynian do protestowania przeciwko wprowadzeniu całkowitego zakazu aborcji. Po kwietniowym happeningu „Nie dla torturowania kobiet. Razem zbierzmy i wyślijmy wieszaki do Pani Premier Beaty Szydło” dzisiaj (25.09) w samo południe na Starym Mieście w Olsztynie odbył się Czarny Protest.

Do wyrażania swojego sprzeciwu wobec poddania pod dalsze procedowanie obywatelskiego projektu ustawy o wprowadzeniu na terenie kraju całkowitego zakazu usuwania ciąży, obejmującego również 3 wyjątki obowiązujące obecnie, mieszkańców miasta zaprosiła olsztyńska reprezentacja Partii Razem.

Przy scenie staromiejskiej zebrali sie ubrani na czarno protestujący, w dłoniach trzymający transparenty z hasłami takimi jak „Martwa dziecka nie urodzę”, „Gwałciciel w ciążę nie zajdzie”, „Rodzić z miłości, nie z przymusu” czy „Oprócz macic mamy też mózgi”.
R E K L A M A
banner
Podczas spotkania jego uczestnicy dzielili się z zebranymi swoimi poglądami na sprawę i argumentowali, dlaczego posłowie (również ci z naszego regionu, lista nazwisk została odczytana na głos wśród okrzyków „Hańba!”) głosujący w miniony piątek (23.09) za dalszym procedowaniem obywatelskiego projektu ustawy zaostrzającego przepisy dotyczące zakazu aborcji „budują piekło kobiet” w Polsce.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [2]
~stary malkontent / 2016-10-04 21:29
Czy w Polsce KOBIETA ma PRAWO do decydowania o sobie ? Ja uważam, że kobieta sama ma mieć PRAWO do decydowania czy chce urodzić czy też nie. Przecież etyka, religia , obyczaje, normy prawne to elementy narzucone. Kobieta ma prawo je w całości odrzucić bo jest człowiekiem . Ponadto żyje w państwie demokratycznym , w którym nie ma niewolnictwa. Możemy do niej tylko apelować o poddanie się normom uważanym za słuszne. Ale zmuszać, grozić wiezieniem, straszyć to już chyba nie. Bo się mogą mocno zbuntować !
~olsztynianka / 2016-09-27 23:40
Ciekawe ile z tych osób orientuje się o co chodzi w tej ustawie i że to jest projekt obywatelski. Zamydlają im oczy projektem który nigdy nie przejdzie, żeby ludzie nie interesowali się tym co naprawdę robi rząd. Jednym słowem Żenada.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Czarny Protest w Olsztynie

25-09-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl