Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-03-25 14:42 | Rozmiar tekstu: A A A

„Oda do radości” zabrzmiała na olsztyńskim Starym Mieście

Olsztyn24
| Więcej zdjęć »
Dzisiaj (25.03) mija 61. rocznica podpisania Traktatów Rzymskich, które położyły podwaliny pod dzisiejszą zintegrowaną Europę, które rozpoczęły proces formowania się Unii Europejskiej, najpierw jako wspólnoty gospodarczej, z czasem także wspólnoty o charakterze politycznym. Z tej okazji w wielu miastach w Polsce Komitet Obrony Demokracji zorganizował akcje pod hasłem „Cała Polska śpiewa Odę do radości”. Olsztyńska odsłona akcji odbyła się w południe na Starym Mieście.

- Zwykle kiedy się spotykamy, czy to tutaj na starówce, czy przed sądem, czy pod ratuszem, spotykamy się, żeby wspólnie zaprotestować przeciwko kolejnemu zamachowi na naszą Konstytucję, na naszą wolność, na nasze prawa. Dzisiaj jest inaczej. Dzisiaj spotykamy się, żeby świętować, świętować kolejną, 61. już rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich, traktatów, które dały podwalinę pod dzisiejszą zintegrowaną Europę - powiedziała m.in. prowadząca zgromadzenie Marta Kamińska z zarządu warmińsko-mazurskiego KOD. - Będziemy dzisiaj śpiewać, że wszyscy ludzie będą braćmi, braćmi w zjednoczonej Europie, gdzie nie patrzymy na innych jak na wrogów, ale jak na przyjaciół. Niestety, dzisiaj smutna prawda jest taka, że nie wszyscy te ideały podzielają.

Uczestnicy happeningu kilkakrotnie zaśpiewali hymn Unii Europejskiej. W przerwie między kolejnym powtórzeniem „Ody do radości”, Jerzy Wądołowski z KOD odczytał fragmenty Deklaracji Rzymskiej, która została podpisana w ubiegłym roku w 60. rocznicę Traktatów Rzymskich.
R E K L A M A
banner
Więcej na naszych zdjęciach i wideorelacji z wydarzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [4]
~ / 2018-04-03 18:10
Zona esbeka czy syn funkcjonariusza spiewajacy Ode do radosci to normalne i bardzo fajne. Ale prokurator stanu wojennego przewodniczacym sejmowej komisji sprawiedliwosci to dla mnie solidarucha obraza! I takich komuchow w obecnym obozie rzadowym jest troche wiecej. W rodzinie moze byc roznie, moja siostra jest za pisiorami a ja z nimi walcze. Wiec ta zona czy ten syn i spiewanie hymnu UE to dla mnie normalna rzecz. Dziwie sie ze mlodzi nie przyszli gremialnie na to spiewanie, to dla nich walczylismy z komuna a dzis z pisiorami zeby mogli korzystac z dobrodziejstwa wstapienia Polski do UE.
~Obserwator / 2018-03-27 19:52
Moja sąsiadka żona SB-eka również "broni" demokracji. Nikt mnie nie przekona do KOD i do tego, że to obrońcy demokracji.
~Normalny / 2018-03-26 17:43
Do Tokyo: syn? A nie lepiej od razu walnąć dziadkiem z Wehrmachtu? Poziom argumentacji rodem z pisowskiej prawicy - dotrze tylko do durnia.
~Tokyo / 2018-03-26 16:03
Pośród tych tzw. obrońców demokracji syn funkcjonariusza MO - obszerne akta IPN. No cóż oda do radości... brzmi jakby na inna nutę.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Akcja „Cała Polska śpiewa Odę do radości” w Olsztynie

25-03-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl