Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2017-10-01 22:14 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztynianie manifestowali w obronie niezależności sądów

Olsztyn24
Manifestacja pod Sądem Rejonowym w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Po przerwie spowodowanej oczekiwaniem na reformujące sądownictwo ustawy autorstwa prezydenta Andrzeja Dudy, warmińsko-mazurski Komitet Obrony Demokracji znowu wyszedł na ulicę. Manifestacja, której tematem była obrona polskich sądów odbyła się dzisiaj (1.10) wieczorem pod budynkiem Sądu Rejonowego w Olsztynie.

Organizatorzy manifestacji stwierdzili, iż propozycja reformy sądownictwa przygotowana przez prezydenta RP niczym zasadniczym nie różni się od propozycji uchwalonej wcześniej przez zdominowany przez Prawo i Sprawiedliwość Sejm. Jedyna zmiana do odebranie prerogatywy odwoływania sędziów ministrowi sprawiedliwości i przekazanie ich prezydentowi. W tej sytuacji KOD zamierza kontynuować protesty w obronie sądów i demokracji.

Więcej o wydarzeniu w naszej wideorelacji z wydarzenia.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [11]
~W...??? OBRONIE...niezale...:/ / 2017-10-05 13:31
Kto ??? Tak oficjalnie??? NIEZALEŻNOŚCI??? Nie uwierzyłbym... właściwie nie wierzę...PSIKUS/ŻART!!! Ach..., niestosowny,lub nie rozumiem (to przepraszam) Proponowana reforma, niesie nowe zagrożenia..., niemniej..., na dziś dzień..., wełaściwie znam się na tym jak polityk na rządżeniu..., jednak JAK MOŻNA BRONIĆ TEGO CO JEST ??? A może dla zachowania kontrapunktu...??? :/
~Wykluczony / 2017-10-05 10:47
Żenada ! Największym plusem zbiórki Obrońców Bezprawia jest dokumentacja zdjęciowa , bo możemy zobaczyć wszystkich wrogów normalności . Wrogami PiS są wszyscy ci którzy korzystali z nienależnych przywilejów itp. Aktualnie codziennie Polacy dowiadują się o kolejnych aferach związanych np. z reprywatyzacja nieruchomości w Warszawie i w pozostałych miastach Polski , kosmicznym bankowym bezprawiem , kuriozalnymi wyrokami sądowymi , pogardą dla ludzi pokrzywdzonych , sparaliżowaniem konstytucyjnych organów państwa itd. nie widać końca. Zarządzanie naszą Ojczyzną przez PO -PSL ma ZNAMIONA ZDRADY NARODOWEJ . Pytanie jak można nazwać ludzi którzy bronią NAGMINNEGO BEZPRAWIA ?
~Teatroman / 2017-10-04 08:52
Przedstawiciele Teatru Jaracza bawią się w politykę - Irena Telesz - Platforma Obywatelska, Kijowski - KOD. To mnie jak i większość moich przyjaciół zniechęca do tej instytucji.
~EDI / 2017-10-03 13:07
Gratulacje za tą garstkę mocno,,wykadrowanych", zawsze tych samych olsztyńskich KODOWCÓW Michnika i Gazety Wyborczej. Komitet Ośmieszania Demokracji z głupkowatą nadzieją na jej Obalenie.Czyż nie może być większa parodia w Polsce niż ten KOD i jej przywództwo-Kijowski, Petru, Wałęsa..... Komuniści zniszczyli nasz kraj, likwidowano w zastraszającym tempie zakłady pracy a ludzi wysyłano na bezrobocie,zmuszano młodych wykształconych ludzi do emigracji za chlebem. Likwidowano polskie banki a wprowadzano obce, powstawały zagraniczne supermarkety nie płacące podatków- a gdzie w świecie mamy polskie? A nasze ,,polskie" media opanowane przez kapitał zagraniczny. Polska powinna być suwerenem swojego narodu a nie sprzedawać się zagranicznym korporacjom. KOD nie demonstruje przeciwko stylowi rządzenia jaki zaproponował PIS-chodzi o coś znacznie ważniejszego-KORYTO!-nie potrafią zaakceptowaćrzeczywistości w której zostali odwołani ze stołków, pieniędzy, wpływów. Demokracja jest wtedy gdy oni są u władzy!
~MATKA JEYNAKA / 2017-10-03 11:08
JAROSŁAW SŁOMA W RADIU OLSZTYN o wizycie Pana Prezydenta Dudy w Jezioranach: "Nie występował jako arbiter, strażnik Konstytucji a jako typowy agitator PiS-u. Nie odniósł się do tego, że 50% polskich dzieci pozbawiona jest 500 złotych. Chciałbym, żeby program objął także pierwsze dziecko, my to zrobimy. Zabrakło mi wypowiedzi na temat małego ruchu granicznego, zabrakło mi kilku słów odnośnie przestrzegania w Polsce konstytucji." NO I TU PO RAZ KOLEJNY WIDZIMY KŁAMSTWA PO - MINISTER FINANSÓW ROSTOWSKI TWIERDZIŁ, ŻE NIE MA W BUDŻECIE PIENIĘDZY NA 500 PLUS. PAN SŁOMA (NIEZATAPIALNY LOKALNY POLITYK) TRAKTUJE WYBORCÓW JAK GŁUCHYCH I NIEMYCH. A MY PANIE SŁOMA SŁYSZYMY, ROZUMIEMY. TRZEBA MIEĆ TUPET (ALBO BYĆ BEZCZELNYM) ŻEBY ZARZUCAĆ PIS , ŻE NIE NA WSZYSTKIE DZIECI RODZICE OTRZYMUJĄ TEN ZASIŁEK. POWINIEN SIĘ PAN WSTYDZIĆ TEJ WYPOWIEDZI.
~xyz / 2017-10-02 22:22
W państwowej firmie, w której pracuję kierownicze stanowiska należą dzieci i wnuków działaczy PZPR i ZSL. Nie ważne, że towarzystwo bez fachowej wiedzy. Ważne, że jest "pchnięcie" po tzw. linii.
~edi / 2017-10-02 18:42
Ludzie broniący starej władzy -skorumpowanej,aferzystów ,esbeków .Protestują ze świecami mam wrażenie ,że ci około 70-tki to przychodzą o tak aby opluwać wszystko. Jestem bardzo ciekawy czy ich wnuki biorą 500+ bo to od tej władzy. Marzy im się zadyma ,pucz .Jestem przekonany ,że wielu tu na tych zdjęciach to ma emerytury w wysokości 1000zł ale walczą o nadzwyczajną kastę ,która ma pobory około 10000-20000 tyś. Czy potrzebny ten cyrk ? .Podatnik pokazał pracę sądów sprawa Pana Małkowskiego wybuchła 10 lat temu ,ile podatnicy za to zapłacili - czy protestujący mają tego świadomość.Kasta się z was śmieje ,że ma takich klakierów . W Olsztynie komuna ma się dobrze . Świat docenia POLSKĘ ale to nie pasuję byłej władzy .
~Asmodeus / 2017-10-02 15:05
Zdjęcia mocno kadrowane, żeby było wrażenie jak największej ilości ludzi... Zaś , tak naprawdę - manifestujących... co kot napłakał. Jednym zdaniem - śmieszna manifestacja śmiesznych ludzi...
~asd / 2017-10-02 13:25
To wygląda jak pogrzeb a nie demonstracja. I bardzo dobrze. ja nie będę opłakiwał nadzwyczajnej kasty aby było tak jak było...
~Podatnik / 2017-10-02 07:42
Proces byłego prezydenta Olsztyna rozpocznie się 5 października przed olsztyńskim sądem. Sprawa toczy się od 2011 roku. Zajmowały się nią już sądy w Ostródzie, Elblągu i Sąd najwyższy. Sama seksafera wybuchła prawie 10 lat temu, bo w 2008 roku. Przeczytaj cały tekst: Rusza proces Czesława Małkowskiego - Gazeta Olsztyńska http://gazetaolsztynska.pl/468369,Rusza-proces-Czeslawa-Malkowskiego.html#ixzz4uKJIPZoI
~Tokyo / 2017-10-01 23:35
Ubawił mnie widok tych płonących zniczy. Rozumiem, że przedstawiciele PO, ZSL (obecnie PSL) i nawet PZPR (przepraszam SLD) zapalili je symbolicznie, na grobach swoich partii. Jak widać komuna w Olsztynie jeszcze się broni, ale już sama postawiła sobie znicze.