Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
B-c | 2018-03-27 13:25 | Rozmiar tekstu: A A A
III Gala Sportu w Biskupcu

Biskupiec wyróżnił najlepszych sportowców

Olsztyn24
III Gala Sportu w Biskupcu | Więcej zdjęć »
W miniony piątek (23.03) w Biskupcu odbyła się III Gala Sportu. Najlepsi w 2017 roku sportowcy, trenerzy, działacze i organizatorzy wydarzeń sportowych w gminie otrzymali statuetki i dyplomy. Przyznano także stypendia sportowe.

Do Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu, gdzie zorganizowano galę, przybyli mieszkańcy gminy związani ze sportem, ich bliscy i kibice. Pojawili się także: wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Wioletta Śląska-Zyśk i sekretarz Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Olsztynie Marek Jaczun.

O przyznaniu wyróżnień decydowała kapituła na podstawie nadsyłanych wcześniej zgłoszeń. Statuetki i dyplomy wręczano w czterech kategoriach. Pierwsza z nich to „sportowiec”, podzielona na podkategorie wiekowe. Wśród uczniów szkół podstawowych zwyciężyli zawodnicy Klubu Sportowego Egida: Barbara Budek, Antonina Milewska, Wiktor Augustowski i Wojciech Nowakowski. Igor Włodarczyk zwyciężył w kategorii gimnazjum, a Dawid Burczak w kategorii szkoły ponadgimnazjalne. Najlepszym sportowcem w kategorii open został żeglarz Piotr Kula, który zyskał także tytuł Sportowca Roku 2017.
R E K L A M A
banner
– Pamiętam, jak w zeszłym roku dostałem podobną statuetkę i miałem wrażenie, że jest nieco na wyrost. Tym razem wiem, że zapracowałem na nią i jestem wdzięczny wszystkim, którzy mnie wspierają: rodzinie, ukochanej, a także kibicom z rodzinnego Biskupca - powiedział Piotr Kula.

Najlepszym działaczem minionego roku został Ryszard Sobolewski, długoletni działacz na rzecz Klubu BKS „Tęcza Biskupiec”. Od 2007 r. do dnia piątku sekretarz klubu. Odpowiedzialny za koordynację prac zarządu w kwestii realizacji jego uchwał i dokumentacji działalności zarządu. Najlepszym trenerem – Bartosz Zabłotny z Klubu Sportowego EGIDA, którego podopieczni z Biskupca na kolejnych turniejach zdobywają ciągle nowe medale. Wydarzeniem Roku 2017 został XX Turniej Brydża Sportowego, organizowany od lat przez Ewę i Andrzeja Olczaków z pomocą Barbary i Jana Dowejno.

Po raz drugi przyznano także stypendia sportowe Burmistrza Biskupca. Zgodnie z regulaminem mają one trafiać do najzdolniejszych młodych sportowców. 300 zł miesięcznie decyzją wyznaczonej specjalnie komisji będą otrzymywać: Antonina Milewska, Mateusz Karol i Jakub Wynimko.

- Cieszę się, że co roku jest tylu kandydatów do tych naród oraz, że odnoszą coraz większe sukcesy na coraz to wyższych rangą zawodach. Dobrze, że na szczeblu gminnym, lokalnym także nie brakuje ciekawych imprez sportowych, w które mogą się włączać nie tylko zawodowi sportowcy. Gratuluję wszystkim nagrodzonym i dziękuję im, że szerząc kulturę fizyczną rozsławiają też Biskupiec - powiedział burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski.

III Galę Sportu uświetnił występ biskupieckich cheerleaderek Cheer Bis oraz Jakuba Przeradzkiego, biskupczanina znanego z programu „Mam Talent”.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Maria Bura / 2018-03-27 14:26
No ten Biskupiec niczym Nowy York. Tyle się dzieje, fabryki, konkursy, posłowanie, mięso, wędliny i koniczyna....
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl