Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
B-c | 2018-04-16 11:17 | Rozmiar tekstu: A A A

Biskupiecki szpital z certyfikatem Ministerstwa Zdrowia

Olsztyn24
Uroczystośc wręczenia certyfikatu (fot. UM Biskupiec - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Już piąty raz szpital w Biskupcu znalazł się w czołówce najlepszych polskich szpitali akredytowanych przez Ministerstwo Zdrowia. W piątek (13.04) odbyło się uroczyste przyznanie akredytacji. Wręczał ją Andrzej Warunek, kierownik Działu Standaryzacji Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ), które jest jednostką Ministerstwa Zdrowia. Odbierał – w obecności wielu zaproszonych gości i części personelu palcówki – dyrektor szpitala Marek Pietras.

Szpital Powiatowy im. Jan Mikulicza w Biskupcu od wielu lat cieszy się dobrą opinią wśród pacjentów, o czym świadczy rosnąca liczba osób spoza obwodu leczniczego wybierająca biskupiecki szpital, która w 2017 roku przekroczyła 57,8%. Placówka stara się świadczyć usługi na coraz wyższym poziomie. Jest to proces ciągły, wymagającym stałego doskonalenia.

Wysoka jakość usług podnosi rangę szpitala, ale przede wszystkim służy dobru i bezpieczeństwu pacjenta. Badanie satysfakcji pacjentów z 2017 roku pokazało, że wybór tej placówki w razie ponownej hospitalizacji deklaruje 98,7% z nich.
R E K L A M A
banner
Przyznanie certyfikatu poprzedziła trzydniowa wizyta akredytacyjna (11–13 grudnia 2017 r.). Zespół wizytatorów zewnętrznych z Ośrodka Akredytacyjnego Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia z Krakowa dokonał oceny poziomu spełnienia przez biskupiecki szpital wymagań zawartych w Standardach Akredytacyjnych. Ubieganie się o certyfikat akredytacyjny jest dużym wyzwaniem, wymaga ogromnego trudu i zaangażowania wszystkich pracowników szpitala. Analizy wymagane przy akredytacji dotyczą najważniejszych zagadnień np. monitorowania zakażeń szpitalnych, odległych skutków zabiegów, przyczyn zgonów pacjentów. Ponadto systematyczna analiza danych nie tylko pochodzi z praktyki klinicznej, ale bezpośrednio od pacjentów. Według głównych standardów wyróżniona jest ocena pracy, która dotyczy także kompletnej i zgodnej z prawem dokumentacji medycznej.

Certyfikat Akredytacyjny z zakresie stacjonarnych usług zdrowotnych dla lecznictwa szpitalnego przyznawany jest szpitalowi w Biskupcu od 2002 roku, zawsze na trzy lata. Minister Zdrowia nadał szpitalowi status Szpitala Akredytowanego już po raz piąty. Po grudniowej wizycie szpital uzyskał poziom 85% spełnienia warunków akredytacyjnych, a przy poprzednich akredytacjach zawsze utrzymywał poziom co najmniej 75 %.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl