Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2018-04-16 18:06 | Rozmiar tekstu: A A A

Festiwal Biegowy im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim rozpoczął cykl biegów BIEGAJ’MY Z DEM’A

Olsztyn24
Festiwal Biegowy w Lidzbarku Warmińskim (fot. Michał Misztal - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W niedzielę (15.04) DEM’a Promotion Polska w ramach cyklu biegów BIEGAJ’MY Z DEM’A rozbiegała Lidzbark Warmiński. To pierwsze tegoroczne wydarzenie marki BIEGAJ’MY Z DEM’A, rozpoczynające zarówno sezon biegowy, jak i słynną triadę biegową, na którą składają się starty: w Lidzbarku Warmińskim, Kazimierzu Dolnym (20.05) oraz w Konstancinie-Jeziornie (24.06)

W wydarzeniu wzięło udział blisko 500 zawodników, dorosłych i dzieci. Bieg odbywał się na trasach atestowanych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki o długości 5 i 10 km. Na najmłodszych czekały zmagania na odcinkach 400 i 700-metrowych, w dwóch kategoriach wiekowych: 5-8 oraz 9-13 lat.

Pilotem biegu był dwukrotny medalista mistrzostw świata, złoty i srebrny medalista igrzysk olimpijskich, reprezentant Polski w Piłce Nożnej Grzegorz Lato. Towarzyszył mu Andrzej Bobo Bobowski i „Mikołaj Kopernik”. Wśród Ambasadorów imprezy znaleźli się również Norbert Nowicki (wicemistrz świata w motoparalotniarstwie) i Bartosz Olszewski (zwycięzca międzynarodowej rywalizacji charytatywnej WINGS FOR LIFE 2017, Mediolan - pokonane 88 km). Do Lidzbarka Warmińskiego przybył również burmistrz Kazimierza Dolnego Andrzej Pisula, który uraczył uczestników grą na saksofonie oraz na liściu.
R E K L A M A
banner
Warto podkreślić, że cykl biegów BIEGAJ’MY Z DEM’A słynie z bogatej oprawy, pakietów startowych i dużej ilości atrakcyjnych nagród. W tym roku DEM’a Promotion Polska przygotowała aż 108 miejsc nagradzanych - po 48 miejsc na 5 i 10 km oraz 12 pozycji nagradzanych w biegach dla dzieci.

Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin przekazał piękne puchary zwycięzcom w kategoriach OPEN oraz biegów dla dzieci, a burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski przygotował puchary dla zawodników w kategorii Najszybsi Zawodnicy Lidzbarka Warmińskiego. W pakietach nagrodowych były liczne vouchery oraz produkty przygotowane od sponsorów i partnerów wydarzenia. Pojawiły się grille gwarantowane przez firmę KNORR, zestawy upominkowe od VW GRUPA AUTO WIMAR WARMIA i Bakalland, vouchery noclegowe od Hotelu Krasicki oraz od Term Warmińskich. Karty podarunkowe od Sklepu Biegacza, a także vouchery o wartości 600 zł od wicemistrza świata w motoparalotniarstwie Norberta Nowickiego na wspólny przelot. Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu i Oddziałem Nauk Społecznych w Bartoszycach zagwarantowała zwycięzcom każdej kategorii bony edukacyjne o wartości 1000 zł. Zawodnicy otrzymali również słodkie bukiety od Fabryki Słodyczy. Dla zwycięzców z Lidzbarka Warmińskiego PSB AGAT MRÓWKA przygotowała vouchery o wartości 300 zł. W kategorii OPEN oraz Lidzbark Warmiński THERA POLSKA nagrodziła zawodniczki zestawami suplementów o wartości 400 zł.

W kategorii open na 10 km zwyciężył Tomasz Kowalski (00:34:40), a na 5 km Paweł Najmowicz (00:15:54). W kat. Open kobiet na 10 km zwyciężyła Katarzyna Gorlo (00:42:10), a na 5 km Agnieszka Kapusto (00:22:19).

W miasteczku biegacza licznie zgromadzeni zawodnicy oraz kibice mogli odpoczywać w strefie relaksu oraz grilla od KNORR, gdzie na uczestników czekały posiłki regeneracyjne. Dzieci mogły skorzystać ze strefy zabaw przygotowanej przez Żywiec Zdrój. Uczestnicy zakochani w motoryzacji mogli podziwiać samochody Volkswagen z salonu GRUPY AUTO WIMAR WARMIA. Chętni na jazdę próbną mogli zapisać się na miejscu podczas trwającej imprezy. W miasteczku biegacza czekały na uczestników liczne stoiska partnerów i regionalnych wystawców. Można było zjeść pyszne lokalne wyroby lub kupić pamiątki z Lidzbarka Warmińskiego. Każdy znalazł coś dla siebie.

Organizatorzy prowadzili licytację gadżetów związanych z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej. Zebrane środki zostaną przekazane Piotrowi Małkowi, 6-krotnemu Mistrzowi Polski w jeździe na handbike, który aktualnie przygotowuje się we współpracy z GTM Mobil oraz DEM’a Promotion Polska do Paraolimpiady w TOKIO w 2020 roku. Zbiórka dotyczy pozyskania środków na profesjonalny, sportowy rower GTM Mobil Blackbird, na którym Piotr przygotowuje się do najważniejszego w życiu startu. Wszyscy liczymy na to, że akcja pod hasłem „Piotr Małek w drodze do TOKIO 2020” okaże się sukcesem.

Organizatorzy BIEGAJ’MY Z DEM’A zapraszają na kolejne imprezy z cyklu biegów. Już 20 maja 2018 roku odbędzie się Festiwal Biegowy im. Jana Pawła II w Kazimierzu Dolnym oraz 24 czerwca Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego w Konstancinie-Jeziornie.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl