Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2018-02-06 12:16 | Rozmiar tekstu: A A A

Zawody Pucharu Europy w triathlonie rozegrane będą w Olsztynie!

Olsztyn24
Zawody trathlonowe w Olsztynie (fot. Marcin Kierul)
Ostatni weekend maja w Olsztynie zapowiada się niezwykle interesująco i będzie bez wątpienia wielkim sportowym świętem! 26 maja w naszym mieście odbędą się zawody Pucharu Europy w triathlonie!

Po ośmiu latach wyczekiwania Puchar Europy w triathlonie wraca do Polski! Najlepsi zawodnicy z kontynentu zmierzą się 26 maja 2018 roku (sobota), a zaszczytne miano gospodarza tych prestiżowych zawodów przypadło Olsztynowi, który został wybrany przez Europejską Unię Triathlonu spośród dziesiątek innych kandydatur! Puchar Europy zostanie rozegrany na dystansie sprinterskim, a sercem zmagań najlepszych triathlonistów będzie Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel. Trasa zawodów została „ułożona” na krótkich pętlach, co stanowi niemalże gwarancję niezwykłego widowiska!

W drugim dniu zmagań (niedziela), jak co roku, zostanie rozegrany Elemental Triathlon Series 2018, czyli impreza, w której mogą startować zawodnicy amatorzy – będą się mogli zmierzyć na jednym z trzech dystansów: supersprinterskim, sprinterskim i olimpijskim.
R E K L A M A
banner
O zawody rangi Pucharu Europy w Triathlonie co roku starają się liczne miasta Starego Kontynentu, w tym roku Olsztyn dołączy do grona takich miast-gospodarzy jak choćby turecka Alanya, hiszpańska Valencia czy szwedzkie Malmoe. Warto jeszcze przypomnieć, że po raz ostatni zawody pod egidą Europejskiej Unii Triathlonu gościły w Polsce osiem lat temu, a na listach startowych znaleźli się wówczas m.in. medaliści mistrzostw świata i Europy, olimpijczycy, czy chociażby świeżo upieczony mistrz świata w triathlonie na dystansie Ironman Patrick Lange. W Olsztynie również organizatorzy spodziewają się „głośnych” nazwisk, a to sprawi, że widowisko będzie na najwyższym poziomie.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl