Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Karol Głębocki | 2018-04-20 13:57 | Rozmiar tekstu: A A A

Leśnicy i drogowcy: wzmacniamy współpracę

Olsztyn24
Podpisanie porozumienia (fot. GDDKiA)
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie oraz olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisały porozumienie o współpracy. Leśnicy i drogowcy będą ze sobą konsultować lokalizację oraz zagospodarowania przejść dla zwierząt, a także ich otoczenia. Umowa obejmuje też monitoring korzystania przez zwierzęta z przejść dla nich przeznaczonych.

Umowę o współpracy obu instytucji podpisali dzisiaj (20.04) Mirosław Nicewicz, dyrektor olsztyńskiego oddziału GDDKiA i Mariusz Orzechowski, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. Dokument zobowiązuje GDDKiA i RDLP do wzajemnej współpracy w zakresie przekazywania wiedzy o środowisku przyrodniczym w przestrzeni ich działania. Zgodnie z podpisanym porozumieniem strony będą konsultowały lokalizację przejść dla zwierząt, zagospodarowanie obiektów inżynierskich oraz stref wokół nich.

Na mocy zawartego porozumienia prowadzony będzie także monitoring korzystania przez duże i średnie zwierzęta z przejść dla nich przeznaczonych. Na przejściach zostaną zamontowane kamery monitorujące wykorzystanie obiektu przez zwierzęta. Podstawowym celem monitoringu będzie ocena skuteczności „zielonych mostów” oraz zebranie danych do projektowania kolejnych obiektów tego typu i sformułowania ewentualnych zaleceń odnośnie kształtowania powierzchni i otoczenia przejścia. Informacje uzyskane z monitoringu będą mogły być wykorzystywane także w pracach naukowych. Zakup, montaż i obsługę serwisową sprzętu niezbędnego do wykonania monitoringu zapewni GDDKiA, natomiast nadleśnictwa zajmować się będą bieżącą obsługą urządzeń i zbieraniem danych.
R E K L A M A
banner
Zawarte dziś porozumienie jest kolejnym w dotychczasowej współpracy RDLP i GDDKiA. Na mocy porozumienia z 2012 roku objęto monitoringiem przejścia na drodze krajowej nr 16 Barczewo-Biskupiec i drodze ekspresowej S7 Olsztynek–Nidzica. Dane z monitoringu tych przejść dostępne są na stronie internetowej GDDKiA pod adresem https://www.gddkia.gov.pl/pl/3209/Monitoring-przejsc-dla-zwierzat. 

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [1]
~Lesne Parkingi przy drogach / 2018-04-20 22:01
Może byłyby lepsze parkingi lesne przy drogach?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl