Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb/d. | 2018-04-25 16:31 | Rozmiar tekstu: A A A

Marian Bublewicz patronem olsztyńskiej ulicy

Olsztyn24
XLVII sesja Rady Miasta Olsztyna | Więcej zdjęć »
Co najmniej 12 lat rodzina, przyjaciele i kibice sportów motorowych czekali na uhonorowanie w rodzinnym mieście olsztynianina Mariana Bublewicza - tragicznie zmarłego w 1993 roku mistrza kierownicy. Dzisiaj (25.04), podczas XLVII sesji Rada Miasta Olsztyna podjęła w końcu decyzję o nadaniu imienia Mariana Bublewicza nowo budowanej ulicy łączącej układ komunikacyjny Olsztyna z południową obwodnicą miasta.

Z propozycją nadania imienia Mariana Bublewicza jednej z Olsztyńskich ulic po raz pierwszy mieszkańcy Olsztyna wystąpili w 2006 roku, popierani przez córkę rajdowca Beatę Bublewicz. Kolejne wnioski w tej sprawie do władz miasta składali: w 2013 roku red. Ireneusz Iwański z grupą osób popierających i w 2014 roku Automobilklub Warmiński reprezentowany m.in. przez wiceprezesa Wojciecha Fijałkowskiego. Ostatnia propozycja dotyczyła nazwania imieniem Mariana Bublewicza nowo budowanej ulicy Obiegowej. W przestrzeni publicznej pojawiły się jednak nazwiska innych osób, których grupy olsztynian uznawały za bardziej godnych patronów ulicy Obiegowej. Sprawa „przycichła” na cztery lata.

Na początku tego roku komisja gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Rady Miasta Olsztyna przedstawiła prezydentowi Olsztyna propozycję, by imieniem Mariana Bublewicza nazwać nowo budowaną ulicę łączącą ulicę Towarową z południową obwodnicą miasta. Ten wniosek pozytywnie zaopiniowała Rada Osiedla Kętrzyńskiego.
R E K L A M A
banner
Radnych chętnych do wyrażenia swojej opinii o projekcie uchwały podczas dzisiejszej sesji nie było. Uchwała została przyjęta bez dyskusji zdecydowaną większością głosów: 21 za, 1 przeciw i 1 wstrzymujący się. Za podjęcie uchwały podziękował radnym wiceprezes Automobilklubu Warmińskiego Wojciech Fijałkowski.

- „Bubel” był tytanem pracy - powiedział m.in. Wojciech Fijałkowski. - Musimy pamiętać, że jego śmierć tak naprawdę spowodowała, że w motosporcie zaczęto zwracać uwagę na bezpieczeństwo. Bublewicz był nie tylko świetnym zawodnikiem, ale przede wszystkim obywatelem naszego miasta. Serdecznie dziękuję, że udało się doprowadzić do końca sprawę nazwania jego imieniem jednej z olsztyńskich ulic.  

Ulica Mariana Bublewicza zaczynać się będzie od skrzyżowania ulicy Towarowej z ul. Cementową i pobiegnie na wschód, wzdłuż dawnej bazy PKS, łącząc się z obecną ul. Lubelską w rejonie toru motocrossowego i biegnąc dalej w kierunku węzła Wschód na obwodnicy Olsztyna.

Uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od opublikowania jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
P L I K   M P 3
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
XLVII sesja Rady Miasta Olsztyna (1)

27-11-2013

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl