Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Magda Wróblewska | 2018-04-26 21:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Trzeci dzień Przeglądu Małych Form Scenicznych w Szkole Podstawowej nr 14

Olsztyn24
XVIII Szkolny Przegląd Małych Form Scenicznych Olsztyn 2018 (fot. Lech Wąsowski - wszystkie) | Więcej zdjęć »
To jest teatr. A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd... O tej magii teatru dzisiaj (26.04) uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie mogli przekonać się osobiście.

Od samego rana trwały przygotowania do trzeciej części przeglądu, w której prezentowały się gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. wydarzenie rozpoczęły: dyrektor SP 14 Jarosława Kozak oraz inicjatorka przedsięwzięcia Alina Bogdańska.

Zmagania młodych aktorów w trzecim dniu przeglądu oceniały:
R E K L A M A
banner
» Karolina Sadowska z Olsztyńskiego Teatru Lalek,
» Marta Januszkiewicz ze Stowarzyszenia „Bajka”,
» Katarzyna Nowak z Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej.

Niezwykłych wrażeń dostarczył spektakl „Słowik i Ewa” przygotowany przez Gimnazjum nr 17. Pomysł wykorzystujący znane wszystkim motywy, doskonale dobrana muzyka, gra gestem, ruchem, mimiką przyniosły publiczności wiele radości.

Kolejny spektakl pt. „Jeleń” w wykonaniu uczniów ze Społecznego Gimnazjum nr 101 przyniósł oprócz uśmiechu poważną refleksję, czym jest manipulacja i jak olbrzymi wpływ może mieć opinia innych. Doskonała gra młodych artystów została doceniona przez publiczność.

Ostatnie przedstawienie zaprezentowane przez uczniów z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych przeniosło wszystkich w apokaliptyczną i pełną grozy przyszłość. Wszystko za sprawą „Metra 2033. Ataku zmutowanych szczurów” - spektaklu przygotowanego na podstawie powieści Dmitry`ja Glukhovsky`iego „METRO 2033”. Oglądaniu towarzyszyła smutna refleksja: dokąd zmierza świat?, do czego doprowadza człowiek?

Trzeci, ostatni dzień przeglądu przyniósł publiczności zebranej w Szkole Podstawowej nr 14 w Olsztynie wiele emocji i mnóstwo wrażeń. Już 30 kwietnia zwycięskie zespoły teatralne spotkają się na uroczystej gali XVIII Szkolnego Przeglądu Małych Form Scenicznych Miasta Olsztyn.

Magda Wróblewska

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl