Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2018-05-03 17:43 | Rozmiar tekstu: A A A

Druga na świecie, pierwsza w Europie. 227 lat temu uchwalono Konstytucję 3 Maja

Olsztyn24
Uroczystość na Placu Konsulatu Polskiego | Więcej zdjęć »
Dzisiaj (3.05) mija 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji w Olsztynie odbyły się wojewódzkie obchody Święta Narodowego 3 Maja.

Uroczystości rozpoczęły się w bazylice konkatedralnej p.w. św. Jakuba mszą świętą w intencji Ojczyzny. Po mszy uczestnicy uroczystości przeszli ulicami Olsztyna pochodem prowadzonym przez orkiestrę wojskową i kompanie honorowe wojska, policji, straży pożarnej, straży granicznej, służby więziennej, administracji skarbowej i harcerzy na Plac Konsulatu Polskiego. Tutaj na maszt wciągnięto biało-czerwoną flagę oraz odegrano i odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego.

Przy kolumnie Orła Białego z okolicznościowymi przemówieniami wystąpili: wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin i prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Odczytano też Apel Pamięci, a wojskowa kompania honorowa, dla uczczenia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, oddała salwę honorową. Istotną częścią uroczystości było też składanie wieńców i wiązanek kwiatów pod Kolumną Orła Białego. Uroczystości na Placu Konsulatu Polskiego zakończyła defilada pododdziałów.
R E K L A M A
banner
Trzecia część obchodów odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. W sali konferencyjnej UW wręczono odznaczenia państwowe. Tam też odbył się świąteczny koncert w wykonaniu orkiestry wojskowej z Giżycka.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Przemarsz uczestników uroczystości 3-Majowych w Olsztynie

03-05-2018

image galeria
Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja 2018 w Olsztynie

03-05-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl