Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2018-05-09 19:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Tulipany i balony na Dzień Europy

Olsztyn24
Uczniowie rozdawali przechodniom balony i tulipany | Więcej zdjęć »
W centrum Olsztyna dzisiaj (9.05) koło południa zrobiło się żółto. To za sprawą uczniów i Szkoły Podstawowej nr 11 w Olsztynie, którzy postanowili świętować z przechodniami Dzień Europy.

Tak oto grupa dzieci (10 i 15 lat) pod opieką nauczycieli wręczała żółte tulipany lub balony w tym samym kolorze każdej napotkanej osobie, jednocześnie składając jej także życzenia.

- Jesteśmy szkołą, która bardzo propaguje wymianę europejską, ponieważ ułatwia ona naszym uczniom naukę języka angielskiego - mówi Jolanta Łukasz, nauczyciel języka angielskiego w SP11. - Przy okazji dowiadują się o tym czym jest Europa, że jesteśmy jej częścią i jakie mamy z tego korzyści. Dzisiejszą akcją świętujemy jej „urodziny”.
R E K L A M A
banner
W Dniu Europy (9 maja) przypada rocznica podpisania historycznej „deklaracji Schumana”. W swoim przemówieniu wygłoszonym w Paryżu w 1950 roku minister spraw zagranicznych Francji Robert Schuman zaproponował nową formę współpracy politycznej w Europie, która uniemożliwiłaby wybuch nowej wojny.

Jego pomysł polegał na utworzeniu ponadnarodowej instytucji europejskiej sprawującej zarząd nad całą produkcją węgla i stali. Traktat powołujący do życia tę instytucję podpisano już w rok później. Plan Schumana uważa się za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Anna Wielowiejska / 2018-05-10 06:27
Brawo dzieciaczki dzielne zawsze chętne i pełne energii. Taka nauka historii na pewno się utrwali. Brawoooo
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl