Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2018-05-11 17:02 | Rozmiar tekstu: A A A

Szpital dziecięcy w Olsztynie zostanie rozbudowany

Olsztyn24
Inauguracja inwestycji | Więcej zdjęć »
W Olsztynie zainaugurowano dzisiaj (11.05) kolejny etap rozbudowy i unowocześniania Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego. Tym razem powiększone i gruntownie modernizowane będzie skrzydło szpitala od strony ul. Żołnierskiej.

Po zakończeniu inwestycji w WSSD w nowym skrzydle znajdą się:

» Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii (pozwoli to m.in. na zwiększenie liczby stanowisk intensywnej terapii z 9 do 13);
» Oddział Pediatryczny dla dzieci do 3. roku życia w strukturze izolacyjnej (inwestycja pozwoli m.in. na stworzenie izolatek wyposażonych w śluzę, salę i łazienkę);
» Oddział Pediatryczny Chorób Zakaźnych wraz z odcinkiem wyposażonym w boksy Meltzera do leczenia wysoce zakaźnych chorób u dzieci;
» Oddział Leczenia Chorób Układu Kostno-Stawowo-Mięśniowego w zakresie ortopedii i reumatologii.
R E K L A M A
banner
Łącznie prace obejmą aż 5600 m.kw. powierzchni, z czego 3700 m.kw. będzie dobudowane w postaci nowej bryły i kolejnego, 4. piętra do istniejącej już części. Kolejne 1800 m. kw. - czyli tyle, ile liczy obecnie istniejące skrzydło, będzie gruntownie przebudowane.

- Warunki panujące w oddziałach, które teraz ulegną rozbudowie i modernizacji, nie zmieniały się od lat 60. ubiegłego wieku - mówi dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. - Sale są ciasne, nieprzystosowane do aktualnych standardów. Aby zachować tę samą liczbę łóżek, a jednocześnie poprawić warunki lokalowe, musimy „rozciągnąć” trochę to skrzydło i dobudować jeszcze jedną kondygnację. Będziemy tę inwestycję realizować etapami, żeby zachować ciągłość leczenia w remontowanych oddziałach.

Rozbudowa szpitala wymuszona jest także przez stale rosnącą liczbę leczonych pacjentów, która w ostatnim dziesięcioleciu uległa podwojeniu (obecnie jest to 28 tys. pacjentów rocznie). Pierwszy etap rozbudowy zakończony pod koniec 2012 roku, polegający na dobudowaniu nowego skrzydła od strony południowej, poprawił dostępność i warunki leczenia w bardzo ważnych oddziałach takich, jak Klinika Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia z Pododdziałem Nefrologii i Kardiologii, Klinika Rehabilitacji oraz Oddział Kliniczny Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt. Teraz przyszedł czas na kolejny krok.

- Głównym celem rozpoczętej właśnie inwestycji jest poprawa dostępności do bazy szpitalnej i poprawa jakości specjalistycznej opieki zdrowotnej nad dziećmi w województwie warmińsko-mazurskim z ukierunkowaniem na grupy chorób stanowiących główne przyczyny niezdolności do nauki, przyszłej niezdolności do pracy i niezdolności do pracy opiekunów oraz poprawa warunków pobytu w oddziałach zarówno dla pacjentów, jak i ich opiekunów - podkreśla dyrektor Krystyna Piskorz-Ogórek. - Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że potrzeby szpitala i jego pacjentów zostały dostrzeżone przez Samorząd Województwa i że otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków unijnych oraz z budżetu Samorządu Województwa, które umożliwią nam przeprowadzenie tej inwestycji.

Łączny koszt inwestycji wynosi 30 mln zł, z czego 17 mln zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego i budżetu Samorządu Województwa, resztę stanowi wkład własny szpitala. Zakończenie inwestycji planowane jest do końca czerwca 2020 roku.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [2]
~PSL w życiu nie zagłosuję / 2018-05-12 23:44
Potrzebna była ta szopka?????????????????????? Wystarczyło zrealizować projekt, ale PSL jak tonący... musi mieć fotki, show. Ale słupki spadają. Ta cała szopka odejdzie za kilka miesięcy do lamusa.
~Baczny wyborca / 2018-05-11 19:16
Szpital będzie rozbudowany i to jest SUPER. Ale po co politycy PSL i PO robią takie przedstawienie??? Chyba to oznacza, że wybory samorządowe się zbliżają i jak najczęstsze pokazywanie się to jest to. Moim zdaniem wystarczy informacja w mediach, że będzie taka pożyteczna inwestycja. A czas poświęcony na to show powinno poświęcić sie po prostu pracy.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Inauguracja rozbudowy Szpitala Dziecięcego w Olsztynie

11-05-2018

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl