Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2018-05-17 14:45 | Rozmiar tekstu: A A A
Firmy wchodzą na plac budowy

Wystartowała strategiczna inwestycja wodociągowa w gminie Dywity

Olsztyn24
Rury wodociągowe już leżą (fot. UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Ruszyła budowa wodociągu na odcinku ul. Grzybowa-Dywity-Ługwałd o długości około 2,5 km. To część strategicznej inwestycji, która pozwoli przełączyć największe miejscowości gminy Dywity, czyli Dywity z Osiedlem Sterowców, Różnowo, Ługwałd, Redykajny i Brąswałd na dobrą jakościową wodę z Olsztyna.

Inwestycję realizuje firma Wodrol z Dywit. Obecnie trwa zgrzewanie rur PE, a od czwartku (17.05) na plac budowy wjedzie koparka. Rury zostaną ułożone na głębokości 1,7 metra. Drugi etap inwestycji, czyli budowa wodociągu z Dywit do Różnowa o łącznej długości około 2,7 km ma się rozpocząć w czerwcu. Wykonawcą będzie również firma Wodrol. Łączna wartość budowy wodociągów na odcinkach Dywity-Ługwałd i Dywity-Różnowo to 2,9 mln zł. Co ważne, Gmina Dywity wspólnie z miastem Olsztyn i Gminą Gietrzwałd pozyskała na poprawę gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji olsztyńskiej ponad 50 proc. dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Z kolei za budowę magistrali wodociągowej z Olsztyna w ciągu alei Wojska Polskiego do granicy gminy Dywity na rzece Wadąg odpowiada Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji z Olsztyna. PWiK ma już podpisaną umowę z wykonawcą tej inwestycji i przekazał jej plac budowy. Właściwe prace budowlane mają się rozpocząć w przyszłym tygodniu.
R E K L A M A
banner
Inwestycje w wodociągi będą korzystne zarówno dla gminy Dywity, której mieszkańcy zyskają dobrą wodę z Olsztyna, jak i PWiK, która dzięki temu pozyska kolejnych klientów i zwiększy swoje dochody.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl