Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-06-14 14:56 | Rozmiar tekstu: A A A

PWiK czerpie energię elektryczną ze słońca

Olsztyn24
Otwarcie farmy fotowoltaicznej w PWiK | Więcej zdjęć »
Trzydzieści procent energii elektrycznej zużywanej przez bazę Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Oficerskiej w Olsztynie pochodzić będzie ze... słońca. Temu celowi służyć będzie otwarta dzisiaj (14.06) uroczyście farma fotowoltaiczna PWiK. Symboliczną wstęgę przy bramie do farmy przecięli:  prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Olsztyna Monika Rogińska-Stanulewicz i prezes miejskiej spółki PWiK Wiesław Pancer.

Fermę fotowoltaiczną zbudowano na blisko 30 arowej działce na terenie bazy PWiK przy ul. Oficerskiej. Na konstrukcjach wspierających umieszczono tam w 5 sekcjach 480 modułów fotowoltaicznych polikrystalicznych o mocy szczytowej 250 Wp. W ciągu roku ferma ma wytworzyć co najmniej 100 MWh energii ze źródeł odnawialnych, która będzie wykorzystywana wyłącznie na potrzeby bazy PWiK.

Cała inwestycja kosztowała prawie milion złotych, z tego 807 tysięcy (71%) procent pochodziło ze środków unijnych, z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2014-2020.
R E K L A M A
banner
Pracę fermy fotowoltaicznej w PWiK można śledzić w czasie rzeczywistym na stronie internetowej https://www. solarweb.com
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~mały bolek / 2017-06-14 17:02
A fundusz ochrony środowiska nie przybył??? Czyżby już nastąpiły zmiany? Oczekiwane przez wszystkich zmiany, na pewno potrzebne. Przypomnijmy sobie 3 prezesów, dyrektor (czasem dwu dyrektorów), kierowników wielu - a pracowników niewielu.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Otwarcie fermy fotowoltaicznej PWiK w Olsztynie

14-06-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl