Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2018-05-17 21:30 | Rozmiar tekstu: A A A

Szpital Miejski rusza z akcją „Rozkwitnij na wiosnę”

Olsztyn24
Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie
W najbliższą sobotę (19.05), od 9.00 do 13.00, w laboratorium Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie rusza akcja profilaktyczna pod hasłem „Rozkwitnij na wiosnę”. Przedmiotem akcji jest promocja badań laboratoryjnych pozwalających wykryć choroby alergiczne bezpośrednio z krwi. Organizatorzy akcji chcą zwrócić uwagę mieszkańców Olsztyna na ujawniające się szczególnie w okresie wiosennym alergie.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia 30-40% ludzi cierpi na choroby alergiczne, a ich występowanie dramatycznie zwiększa się zarówno w krajach rozwiniętych, jak i rozwijających się. Do chorób tych należy astma oskrzelowa, nieżyt nosa, anafilaksja, alergia na leki, pokarmy i owady, wyprysk oraz pokrzywka i obrzęk naczynioruchowy. Naukowcy przewidują, że problemy alergiczne będą narastać wraz z zanieczyszczeniem środowiska i wyższą temperaturą otoczenia. Ponieważ alergia jest chorobą, która wpływa na styl życia i zdolność do pracy, Miejski Szpital Zespolony proponuje pacjentom wykonanie kompleksowych badań laboratoryjnych, które umożliwią zdiagnozowanie problemu.

Z tej okazji w laboratorium będą wykonywane bezpłatnie: badanie glukozy, cholesterolu, wskaźnika protrombinowego (układu krzepnięcia krwi) oraz ciśnienia krwi. Dodatkowo tylko tego dnia na zakupiony w laboratorium panel 40 alergenów pacjenci otrzymają 20% rabatu oraz kolejne badanie całkowitego poziomu immunoglobulin typu E (IgE). Na pozostałe badania wykupione w tych godzinach pacjenci otrzymają również rabat 20%.
R E K L A M A
banner
W czasie akcji dla dzieci będzie zorganizowane stoisko tatuażu, a najmłodsi mogą też liczyć na drobne upominki.

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl