06:41 19 maja 2024 Imieniny: Celestyna, Iwa

inf. pras. | 2018-07-04 14:31 | Rozmiar tekstu: A A A

Strażnicy graniczni z Warmii i Mazur wywalczyli złoto i brąz

Olsztyn24
Podium klasyfikacji drużynowej mistrzostw | Więcej zdjęć »

Złoto w klasyfikacji indywidualnej i brąz za 3. miejsce drużynowo zdobyli funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, podczas VII Mistrzostw Straży Granicznej w Biegach Przełajowych. Mistrzostwa zorganizowano w ramach XVIII Międzynarodowego Biegu Przełajowego po Plaży w Jarosławcu.

1 lipca ponad 600 zawodników rywalizowało na dystansie 15 km o miano najlepszego biegacza. Mistrzem Straży Granicznej został chor. szt. SG Tomasz Kowalski, funkcjonariusz z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie. On i pozostali reprezentanci drużyny w składzie: st. chor. szt. SG Tomasz Bielski (PSG w Gołdapi) oraz st. chor. SG Marcin BALCER (PSG w Braniewie), po zaciętej walce w klasyfikacji drużynowej, stanęli na 3. miejscu podium.

Zawody zostały rozegrane w ramach Kalendarza Imprez Sportowych Straży Granicznej w 2018 roku.