09:05 30 kwietnia 2024 Imieniny: Bartłomieja, Donaty

Newsroom24 Imprezy, wydarzenia
Agnieszka Krupińska | 2019-04-08 21:54 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńscy tancerze z sukcesami wystąpili na Mistrzostwach Polski w Tańcach Polskich „Mazur 2019”

Mistrzostwach Polski w Tańcach Polskich „Mazur 2019” | Więcej zdjęć »

W miniony weekend (5-7.04) w Wieliszewie, jak co roku, odbyły się Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich „Mazur 2019”. Impreza stała na bardzo wysokim poziomie, a wzięło w niej udział ponad 100 najlepszych par w Polsce.

Najpiękniejsze święto tańca polskiego poprzedzone było eliminacjami do mistrzostw. Jak zawsze olsztyńskie pary z Zespołu Pieśni i Tańca „Warmia” dostały się na Mistrzostwa i to bez żadnych wątpliwości. Tym razem zespół i Olsztyn reprezentowało aż 11 par!

Największy sukces osiągnęli niezawodni Bartosz Górczyński i Karolina Wiśniewska, którzy zajęli II miejsce i tytuł Wicemistrza Polski w Tańcach Polskich w kat. III (Bartek i Karolina byli już mistrzami i wicemistrzami, wiec z podium nie schodzą już od kilku lat).

W tej samej kategorii w finale walczyli również Szymon Ławrynowicz i Maja Krupińska - zajęli V miejsce. Obie pary zostały również wyróżnione tytułami najlepszych w 2018 roku par w Kategorii III.
Przy okazji mistrzostw został rozegrany również ogólnopolski konkurs dla najmłodszych (kat. I 7-9 lat). Debiutanci Marcel Rutka i Maja Krasnowska zajęli miejsce V.