Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-07-19 11:21 | Rozmiar tekstu: A A A

XXII Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru zainaugurowane

Olsztyn24
Z specjalnym występem zaprezentowali się goście z Kazachstanu - „Niebieskie Chabry” | Więcej zdjęć »
Dwoma wydarzeniami zainaugurowano wczoraj (18.07) w Olsztynie XXII Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru Warmia 2017. O godzinie 17.30 ulicami Starego Miasta ruszył barwny korowód złożony z zespołów uczestniczących w tegorocznym święcie folkloru. Pół godziny później w Amfiteatrze im. Czesława Niemena rozpoczął się koncert rozpoczynający festiwal.

Do udziału w tegorocznych Dniach Folkloru w Olsztynie Stowarzyszenie Kulturalne Zespół Pieśni i Tańca „Warmia” - inicjator i główny organizator imprezy, zaprosił dziesięć grup zza granicy i pięć polskich zespołów folklorystycznych: zespół folklorystyczny tańca i pieśni „Brestchanka” z Białorusi, zespół „Kardzali” z Bułgarii, zespół „Ahuna Ohana” z Hawajów (wystąpi na koncercie zamykającym festiwal), zespół „Ashraf Shawah” z Izraela, zespół „KOTTI - Jiphun” z Korei Południowej, KUD „Tase Milosevski” z Macedonii, zespół „Arte y Folklor” z Meksyku, „Gusrionex de Puerto Rico” z Puerto Rico, „Branko Krsmanovic” z Serbii i „Aegan Folk Dance Group” z Turcji, Zespół Pieśni i Tańca „Grajewianie”, Zespół Pieśni i Tańca „Dąbrowica” z Jastkowa, Zespół Pieśni i Tańca „Malbork”, Zespół Folklorystyczny „Szamotuły” oraz Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”. Oczywiście wystąpi też olsztyńska Warmia.

Podczas koncertu uczestniczące w festiwalu zespoły zaprezentowały się publiczności w programach skróconych. Pełne programy przedstawią w kolejnych dniach na deskach olsztyńskiego amfiteatru, ale także m.in. w Ostródzie, Gietrzwałdzie i Biskupcu.
R E K L A M A
banner
Na wczorajszym koncercie z gościnnym występem zaprezentował się również zespół „Niebieskie Chabry” poskich dzieci i młodzieży z Kazachstanu od soboty (15.07) przebywających w Olsztynie na koloniach zorganizowanych przez Fundację dla Polaka (informowaliśmy o tym w odrębnym artykule).

Zapraszamy do obejrzenia galerii i filmów z występów, które będziemy sukcesywnie udostępniać.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
OLA: XXII Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru Warmia (1)

18-07-2017

image galeria
OLA: XXII Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru Warmia (2)

18-07-2017

image galeria
OLA: XXII Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru Warmia (3)

18-07-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl