Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2008-05-28 22:57:55 | Rozmiar tekstu: A A A
Nagroda Literacka Warmii i Mazur WAWRZYN 2007

Wawrzyn 2007 dla Włodzimierza Kowalewskiego

Olsztyn24
Włodzimierz Kowalewski odbiera Wawrzyn 2007 | Więcej zdjęć »

Literacką Nagrodę Warmii i Mazur Wawrzyn 2007 za powieść „Excentrycy” odebrał Włodzimierz Kowalewski. Warzyn Czytelników otrzymał Szymon Drej za książkę „Święta Warmia”. Ogłoszenie werdyktu Kapituły oraz wręczenie nagród odbyło się dzisiaj (28.05) w olsztyńskim Starym Ratuszu.

Na uroczystość przybyli laureaci Wawrzynu z lat poprzednich - Andrzej Rzempołuch i Erwin Kruk. Obecni byli też wszyscy nominowani do nagrody: Kazimierz Brakoniecki (nominowany za tom poezji „Europa minor”), Szymon Drej (nominowany za książkę „Święta Warmia”), Włodzimierz Kowalewski (nominowany za powieść „Excentrycy”), Iwona Liżewska (nominowana za książkę „Tradycyjne budownictwo wiejskie na Warmii i Mazurach”) oraz Mariusz Sieniewicz (nominowany za powieść „Rebelia”). Licznie stawili się również miłośnicy literatury i poezji.

Decyzję Kapituły ogłosił Marek Barański. Literacką Nagrodę Warmii i Mazur Wawrzyn za 2007 rok Kapituła przyznała Włodzimierzowi Kowalewskiemu za powieść „Excentrycy”. Wawrzyn Czytelników przypadł Szymonowi Drejowi. Wawrzyny wręczył marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, który był patronem konkursu. Laudację laureata wygłosił krytyk literacki Wojciech Ogrodziński.
R E K L A M A
banner
Laureat Wawrzynu 2007, oprócz statuetki otrzymał nagrodę pieniężną, której fundatorem w tym roku był Ośrodek Elektronicznej Techniki Obliczeniowej ZETO w Olsztynie.

Uroczystość wręczenia Wawrzynów gospodarz spotkania dyr. WBP Andrzej Marcinkiewicz wykorzystał do wyróżnienia najlepszych pracowników biblioteki. Były awanse i nagrody.

Spotkanie zakończyło pozowanie do wspólnego zdjęcia laureatów, nominowanych, sponsorów i patrona konkursu.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl