01:34 14 maja 2024 Imieniny: Bonifacego, Dobiesława

Newsroom24 Głos Ludu, informacje czytelników
Marek Wieczorek | 2019-12-10 23:21 | Rozmiar tekstu: A A A

Patrycja Block i Maks Penger wicemistrzami Pucharu Europy Karate Kyokushin w Mińsku

Zawodnicy OKKK na zawodach w Mińsku | Więcej zdjęć »

W dniach 7 i 8 grudnia (sobota-niedziela), w Mińsku na Białorusi odbyły się XVIII Mistrzostwa Europy Open Seniorów i Puchar Europy Juniorów, Młodzików i Kadetów. W zawodach udział wzięło ponad 600 zawodników z 19 państw Europy. Polskę oraz Olsztyński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 5 zawodników: Aleksandra Wieczorek, Wiktoria Witkowicz, Patrycja Block, Aisha Ndiaye oraz Maksymilian Penger.

Zawodnicy OKKK zmierzyli się w stolicy Białorusi z najlepszymi karatekami z Europy. Wśród najlepszych z najlepszych znalazł się Maks Penger (junior +75 kg), który wywalczył srebrny medal w kategorii Kumite. Walkę półfinałową wygrał jednogłośnym wynikiem 4-0. W finale zmierzył się z aktualnym mistrzem świata w swojej kategorii. Mimo dużej różnicy wagi na korzyść Rosjanina (prawie 40 kg!) Maks mu nie ustępował mu. Jednak pod koniec walki Rosjanin minimalnie przeważał i werdyktem 1-3 wygrał z olsztynianinem.

Patrycja Block (młodziczka +45 kg) stoczyła 3 walki, z czego dwie pierwsze - z Białorusinką i Rosjanką - wygrała przez wazari. Walkę finałową olsztynianka stoczyła z zawodniczką gospodarzy i po wyrównanej walce sędziowie wskazali 2-2, jednak sędzia główny wskazał na Białorusinkę.

Pozostali zawodnicy OKKK, mimo że nie stanęli na podium, poradzili sobie bardzo dobrze. W kata Wiktoria Witkowicz i Aisha Ndiaye przeszły do finałowej 4.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom. Życzymy też udanego startu za tydzień w Pucharze Polski we Włocławku.

Wyjazd na Puchar Europy był współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Olsztyn z programu „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży”.