00:33 29 kwietnia 2024 Imieniny: Katarzyny, Piotra

Newsroom24 Głos Ludu, informacje czytelników
Marek Wieczorek | 2022-12-19 14:54 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztynianie rywalizowali o Puchar Polski Karate Kyokushin

38. Puchar Polski Karate Kyokushin w Płotach | Więcej zdjęć »

W sobotę (17.12) w Płotach w woj. zachodniopomorskim odbył się 38. Puchar Polski Karate Kyokushin organizowany przez Polski Związek Karate. Turniej zgromadził 319 zawodników z 64 klubów z całej Polski. Olsztyński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 5 zawodników.

W kategorii Młodzików do 60 kg srebrny medal wywalczył Dariusz Michałowski, a w kategorii Juniorek do 55 kg brązowy medal zdobyła Julia Milewicz.

Pozostali nasi zawodnicy: Malwina Otremba, Szymon Sidorowicz oraz Zuzanna Dąbkowska, mimo wysiłku i odwagi w walce, nie zakwalifikowali się do strefy medalowej.

Dodatkowo w konkurencji układów kata wystartowali Zuzanna i Darek. Zuzanna weszła do tury finałowej i uplasowała się na 5. miejscu, Darek ostatecznie zakończył rywalizację w kata na 9. miejscu.
Puchar Polski był ostatnim turniejem organizowanym w tym roku. Kolejny start czołowych zawodników OKKK odbędzie się 7 stycznia 2023 r. w Kątach Wrocławskich. Będzie to IV Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Ichiban IKO Polish Cup- turniej klasyfikacyjny do Mistrzostw Europy w 2023 r.