14:52 29 kwietnia 2024 Imieniny: Katarzyny, Piotra

red. | 2008-08-23 21:33 | Rozmiar tekstu: A A A

Ścigali się triatlonowcy MTB

Triatlonowcy jeździli na rowerze... | Więcej zdjęć »

Nad Jeziorem Ukiel ścigali się dzisiaj (23.08) triatlonowcy MTB. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie przygotował dla miłośników pływania, jazdy na rowerze i biegów terenowych dwie imprezy: Otwarte Amatorskie Mistrzostwa Olsztyna w Triatlonie MTB oraz Mistrzostwa Polski w Triatlonie MTB.

Amatorzy mieli do przepłynięcia dystans ok. 330 metrów, 9 kilometrów jazdy crossowej na rowerach oraz 2,3 kilometra biegu ścieżkami w okolicach jeziora. Dystanse dla „zawodowców” były trzy razy dłuższe (1 km pływania, 27 km crossu rowerowego oraz 7 km biegu).

Mimo niesprzyjającej pogody do udziału w mistrzostwach Olsztyna zgłosiło się 49. zawodniczek i zawodników. Tytuł mistrzowski wśród amatorów zdobył 16-letni Mieczysław Cichoszewski z Głogowa. Wśród pań amatorek najszybsza była Małgorzata Szczerbińska z Malborka, która wyprzedziło tylko sześciu mężczyzn. Najlepszy z olsztynian - Mateusz Kamiński (17 lat) sklasyfikowany został na 9. pozycji.

Wśród walczących o tytuł Mistrza Polski MTB 43. „zawodowców” zwyciężył Adrian Szczepański ze Szczecina. Wśród kobiet triumfowała Mariola Konowalska z Częstochowy. Tytuł Wicemistrzyni Polski zdobyła olsztynianka Marta Mielnik.
Na uwagę zasługuje wynik olsztyńskiego weterana Sergiusza Nawrockiego, który w klasyfikacji generalnej wśród „zawodowców” był osmy, zaś w swojej kategorii wiekowej - drugi.