12:32 03 maja 2024 Imieniny: Marii, Marioli

inf. pras. | 2023-04-24 20:33 | Rozmiar tekstu: A A A

Indykpol AZS kończy sezon na 8. miejscu

Olsztyn24
Indykpol AZS - Stal Nysa 0:3 | Więcej zdjęć »

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w ostatnim meczu sezonu 2022/2023 ulegli dzisiaj (24.04) przed własną publicznością PSG Stali Nysa 0:3. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera zakończyli tym samym sezon na 8. miejscu.

W miniony piątek siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozpoczęli rywalizację o 7. miejsce na zakończenie sezonu PlusLigi. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera ulegli na wyjeździe PSG Stali Nysa 1:3. Chcąc wygrać dwumecz, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur musiała wygrać aż cztery sety - trzy w „normalnym” spotkaniu oraz jeden dodatkowy, tzw. złoty set, grany do 15 punktów.

W dzisiejszym spotkaniu w Iławie Javier Weber desygnował do gry: Pająka na rozegraniu, Karlitzka i Andringę na przyjęciu, Averilla z Jakubiszakiem na środku, Butryna na ataku i Ciunajtisa na libero.

Siatkarze PSG Stali od początku kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, pewnie zwyciężając 25:16. Argentyński szkoleniowiec akademików z Kortowa szukał zmian, wprowadzając m.in. Kamila Szymendere czy Jana Króla. Jednak na niewiele to się zdało, bowiem dobrze dysponowana tego dnia ekipa z Nysy, nie dała żadnych szans ekipie z Kortowa (17:25, 14:25), wygrywając w Iławie 3:0 oraz rywalizację o 7. miejsce.
- Ciężko jest dobrze przygotować się do takiego starcia, chociażby pod względem mentalnym, kiedy byłeś blisko awansu do półfinału. Trudno był nam grać te dwa mecze, jeszcze w tak bliskim odstępie. Dziś przegraliśmy, ponieważ graliśmy bardzo źle - powiedział po ostatnim meczu w sezonie Robbert Andringa, kapitan akademików z Kortowa.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn sezon 2022/2023 zakończyli na 8. miejscu. Nowy sezon wystartuje pod koniec października.