12:15 28 kwietnia 2024 Imieniny: Ludwika, Walerii

Karol Dempich | 2008-08-31 23:02 | Rozmiar tekstu: A A A

Pierwsze punkty Stomilowców, kolejne OKS-u

Ostatni dzień sierpnia miło wspominać będą olsztyńscy kibice piłkarscy. Zarówno zawodnicy OKS-u 1945, jak i piłkarze Stomilowców odnieśli cenne ligowe zwycięstwa.

Podopieczni Andrzeja Nakielskiego wystąpili w Poniatowej w roli faworyta pomimo, iż w dotychczasowych sześciu ligowych spotkaniach zdobyli jedynie pięć punktów. Mimo wszystko ich rywal, zespół miejscowej Stali legitymował się jeszcze gorszym dorobkiem. Piłkarze trenowani przez Marka Maciejewskiego zdobyli dotąd tylko jeden punkt, remisując w czwartej kolejce z Jeziorakiem Iława. Tak marny dorobek doprowadził do tego, że ekipa z Poniatowej niemal od początku rozgrywek zamyka tabelę grupy wschodniej II ligi, będąc jedyną drużyną, która nie odniosła jeszcze zwycięstwa.

Ku radości kibiców z Olsztyna, po siódmej kolejce spotkań nic się w tej ostatniej kwestii nie zmieniło. Piłkarze OKS-u po dość ciekawym pojedynku zwyciężyli 2:1. Jest to druga w tym sezonie wygrana olsztynian. Jednocześnie dzisiejszy pojedynek był czwartym z kolei, w którym OKS nie zaznał goryczy porażki.

W dużej mierze do zwycięstwa olsztynian przyczynili się Paweł Alancewicz i Grzegorz Piesio, autorzy bramek. Dla tego drugiego zawodnika była to pierwsza bramka w biało-niebieskich barwach. Nasi piłkarze prowadzenie objęli tuż przed przerwą, natomiast niespełna 10 minut po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę spotkania podwyższyli wynik na 2:0. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył w 64. minucie gry Bartłomiej Mazurek.
Niedzielne zwycięstwo pozwoliło zawodnikom Andrzeja Nakielskiego nieco oddalić się od końcowych lokat w tabeli, a także wyprzedzić odwiecznego rywala z Iławy, który nie sprostał piłkarzom Ruchu Wysokie Mazowieckie. Olsztynianie plasują się obecnie na 12. pozycji, tracąc do piątego Pelikana Łowicz jedynie trzy punkty. Od liderującego Startu Otwock naszych piłkarzy dzieli natomiast dziewięć oczek.

Kolejnym rywalem olsztynian będzie zespół Wigier Suwałki, aktualny wicelider tabeli. Mecz ten zaplanowano już na najbliższą środę 3 września, a rozpocznie się on o godz. 17 na stadionie przy al. Piłsudskiego. Do przyjścia i dopingowania swojej drużyny gorąco zachęcają najwierniejsi kibice z Olsztyna. Spotkanie te choćby z uwagi na dobrą dyspozycję rywala i powoli rosnącą formę OKS-u zapowiada się dość ciekawie.

Niedzielne popołudnie równie mile wspominać będą także piłkarze Stomilowców Olsztyn. Rezerwy II-ligowca pokonując 2:1 Omulew Wielbark, odnieśli swoje pierwsze historyczne zwycięstwo w lidze okręgowej. Dla naszych zawodników są to równocześnie pierwsze punkty w obecnych rozgrywkach. Zwycięstwo te przyszło nam w ostatniej chwili, bowiem w razie porażki olsztyński zespół pozostałby jedynym zespołem w lidze, który nie zdobył jeszcze punktów.

Dość bolesnej porażki zaznali natomiast piłkarze Warmii Olsztyn, którzy ulegli w Bartoszycach miejscowej Victorii aż 1:4. Porażka ta kosztowała Warmię utratę trzeciego miejsca w tabeli na rzecz zawodników DKS-u Dobre Miasto.

Kolejne spotkania w lidze okręgowej zaplanowano na pierwszy weekend września. 6 września Stomilowcy zagrają na wyjeździe z zajmującą obecnie siódme miejsce Fortuną Wygryny, natomiast dzień później w Olsztynie Warmia podejmować będzie przedostatni w tabeli zespół Orlęt Reszel.