14:19 29 kwietnia 2024 Imieniny: Katarzyny, Piotra

Newsroom24 Głos Ludu, informacje czytelników
Marek Wieczorek - trener | 2023-11-28 23:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Zawodniczka Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate zdobyła wicemistrzostwo Polski młodzieżowców

(fot. archiw. OKKK) | Więcej zdjęć »

W dniach 25-26 listopada 2023 r. w Bartoszycach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców Karate Kyokushin. W zawodach brali udział juniorzy i młodzieżowcy (18-21 lat).

Łącznie w mistrzostwach brało udział 204 zawodników, z 60 klubów z całej Polski. Olsztyński Klub Kyokushin Karate reprezentowały trzy zawodniczki: Julia Milewicz (młodzieżowiec), Zuzanna Dąbkowska (juniorka) oraz Aisha Ndiaye (juniorka).

W konkurencji kata startowało 34 zawodników. Olsztyn reprezentowały w tej kategorii: Zuzanna, która zajęła 10.miejsce, oraz Aisha, która w ostatecznie zajęła 7. miejsce. Natomiast w konkurencji kumite walkę podjęła Julia Milewicz, która w kategorii kobiet młodzieżowców (55 kg) zdobyła wicemistrzostwo Polski.

W tym samym czasie, w dniu 26.11.2023 r., przy wsparciu instruktorki Magdaleny Rogowskiej, młodsi zawodnicy brali udział w IKO Warsaw Open w Białołęce. Olsztyński Klub Kyokushin Karate reprezentowali: Malwina Otremba (3. miejsce w kategorii kumite), Antoni Harpak (1. miejsce w kata i 3. miejsce w kumite), Paweł Kwiatkowski, Nela Paszkowska (1. miejsce w kata), Lena Jankowska oraz Anna Dowgun.