19:00 06 maja 2024 Imieniny: Filipa, Judyty

red. | 2009-04-05 22:04:52 | Rozmiar tekstu: A A A

Old Boy’s Team Olsztyn mistrzem województwa

Old Boy`s Team - mistrzowie województwa | Więcej zdjęć »

Piłkarze Old Boy’s Team Olsztyn zwyciężyli w zakończonych dziś (5.04) w Olsztynie Otwartych Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Halowej Piłce Nożnej Oldbojów. W meczu finałowym oldboje z Olsztyna pokonali Vęgorię Węgorzewo 6:0. O wysokim poziomie turnieju może świadczyć i to, że Mistrzowie Polski Oldbojów, drużyna Kluge Płock, zajęła dopiero 4 miejsce, przegrywając w meczu o podium z Orłami Weda Kętrzyn 4:2.

Do dwudniowego turnieju rozgrywanego w olsztyńskiej Hali Widowiskowo-Sportowej Urania zgłosiło się 9 drużyn, w tym trzy spoza naszego województwa. W sobotę rozegrano mecze grupowe, po których z dalszej rywalizacji odpadła drużyna z Lidzbarka Warmińskiego. Dziś pozostałe w turnieju ekipy zostały rozstawione według sobotnich wyników i podzielone na dwie grupy.

- Wszystko po to, aby zawodnicy mogli sobie jak najwięcej pograć - mówi Waldemar Żakowski, odpowiedzialny za przeprowadzenie turnieju. - Spotkaliśmy się przede wszystkim po to, by pograć w piłkę. Miejsca i nagrody były na dalszym planie.

Podczas dwudniowego turnieju rozegrano 31 meczów. Zawodnicy spędzili na boisku 744 minuty, zdobywając 180 bramek. Końcowa klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:
9. Oldboje Lidzbark Warmiński

Za najlepszego bramkarza turnieju uznany został Dariusz Kluge z Kluge Płock, zaś tytuł najlepszego piłkarza przyznano Marcinowi Brallowi z Old Boy’s Team Olsztyn.

Organizatorami turnieju byli: Stowarzyszenie Old Boy’s Team Olsztyn, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Stąd też puchary i nagrody na zakończenie turnieju wręczali: Jarosław Leśniak - prezes Stowarzyszenia Old Boy’s Team w Olsztynie, Anna Wasilewska - dyrektor departamentu sportu Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, Jerzy Budziłek - wiceprezes Okręgowego Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej oraz Jerzy Litwiński - dyrektor Ośrodka Sporu i Rekreacji w Olsztynie.