Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
red. | 2009-05-12 17:12:57 | Rozmiar tekstu: A A A

Wawrzyn 2008 dla Kazimierza Brakonieckiego

Olsztyn24
Kazimierz Brakoniecki i Tomasz Białkowski w otoczeniu sponsorów i członków Kapituły | Więcej zdjęć »
Laureatem Wawrzynu - Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za 2008 rok został Kazimierz Brakoniecki. Kapituła Nagrody najwyżej oceniła jego książkę „Historie bliskoznaczne”. Czytelnikom, słuchaczom i telewidzom najbardziej spodobała się książka zatytułowana „Zmarzlina”. Jej autor - Tomasz Białkowski otrzymał Wawrzyn - Nagrodę Czytelników. Uroczystość wręczenia Literackiej Nagrody Warmii i Mazur, połączona z obchodami Dnia Bibliotekarza, odbyła się dziś (12.05) w Starym Ratuszu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

Literacką Nagrodę Warmii i Mazur przyznaje Kapituła, którą utworzono w 2005 roku z inicjatywy Zarządu Oddziału Polskiego Towarzystwa Czytelniczego działającego przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie. Do nagrody mogą być zgłoszone książki biograficznie, tematycznie lub twórczo związane z Warmią i Mazurami. Kandydatów mogą zgłaszać dziennikarze, wydawcy, księgarze, bibliotekarze, instytucje kultury i czytelnicy.

W tym roku spośród ok. 200 książek wydanych w 2008 roku a związanych z naszym regionem, do Wawrzynu nominowano pięć pozycji:
R E K L A M A
banner
- „Zmarzlina” Tomasza Białkowskiego,
- „Historie Bliskoznaczne” Kazimierza Brakonieckiego
- „Wiry i sny” Wojciecha Kassa
- „Szuurga” Mirosława Słapika
- „Buty Agaty” Joanny Wańkowskiej-Sobiesiak.

Kapituła Wawrzynu najwyżej oceniła książę Kazimierza Brakonieckiego i jemu też marszałek Jacek Protas wręczył dziś statuetkę Wawrzynu, a dyrekcja olsztyńskiego ZETO - czek na 5 tys. zł. Drugi Wawrzyn, od czytelników, odebrał Tomasz Białkowski.

Dzisiejsza uroczystość była również okazją do uczczenia Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, który obchodzony jest 8 maja. Z tej okazji wyróżnienia od marszałka Jacka Protasa otrzymały biblioteki w Giżycku, Korszach i Gwiździnach. Natomiast Andrzej Marcinkiewicz awansował i wyróżnił kilkunastu pracowników Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

Z D J Ę C I A
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl