14:04 26 kwietnia 2024 Imieniny: Klaudiusza, Marzeny

Newsroom24 Bezpieczeństwo publiczne
red. | 2010-05-12 14:50 | Rozmiar tekstu: A A A

Sierż. Maciej Szewczyk mistrzem drogówki

Na skrzyżowaniu (fot. KWP) | Więcej zdjęć »

Tytuł Policjanta Ruchu Drogowego, mistrza województwa warmińsko-mazurskiego 2010 roku, zdobył sierż. Maciej Szewczyk z Komedy Powiatowej Policji w Mrągowie. W dwudniowych zawodach rywalizowało ze sobą 19. najlepszych funkcjonariuszy z ruchu drogowego.

W dwudniowych zawodach wystartowali najlepsi policjanci w białych czapkach z komend miejskich i powiatowych naszego regionu. 19 policjantów rywalizowało w pięciu konkurencjach: umiejętności kierowania ruchem drogowym na skrzyżowaniu, strzelania z broni służbowej, jazdy sprawnościowej policyjnym motocyklem, szybkiej jazdy radiowozem. Ostatnią konkurencją był dzisiejszy (12.05) test ze znajomości przepisów prawa o ruchu drogowym, prawa karnego, prawa wykroczeń.

Po dwudniowych zmaganiach zwyciężył i tym samym zdobył tytuł Policjanta Ruchu Drogowego Warmii i Mazur, sierż. Maciej Szewczyk z Komedy Powiatowej Policji w Mrągowie. Mistrz województwa był niepokonany w kierowaniu ruchem na skrzyżowaniu. Tuż za nim, na drugim miejscu uplasował się st. sierż Łukasz Hrycyna z Komedy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warm. On z kolei najlepiej napisał test wiedzy ze znajomości przepisów prawa. Natomiast trzecie miejsce przypadło st. sierż. Krzysztofowi Piskorzowi z Komedy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Zwycięzcy otrzymali od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, nagrody pieniężne, rzeczowe i puchary.
Dodatkowo nagrody rzeczowe i puchary zostały wręczone zwycięzcom w poszczególnych konkurencjach. I tak sierż. szt. Krzysztof Tarazewicz z Ostródy był najlepszy w szybkiej jeździe samochodem i motocyklem, a sierż. sz. Robert Wysocki z Pisza został najlepszym strzelcem.

Sierż. Maciej Szewczyk zwycięzca całego konkursu będzie reprezentował nasze województwo w zawodach ogólnopolskich, które odbędą się w czerwcu br. w KWP w Poznaniu.