Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email waclawbr | 2007-11-14 00:45:19 | Rozmiar tekstu: A A A

Praca dla niepełnosprawnych

Olsztyn24
Biurowiec Michelin w Olsztynie
Największy olsztyński pracodawca - Michelin Polska S.A. Olsztyn poszukuje pracowników również wśród osób niepełnosprawnych. Do Warmińsko-Mazurskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Olsztynie, a potem do Zespołu Urzędów Pracy trafiła pierwsza oferta zatrudnienia osób niepełnosprawnych w tym zakładzie. Poszukiwani są głównie pracownicy na stanowiska robotnicze, ale także kadra techniczna, czy pracownicy administracji z dobrą znajomością języka angielskiego lub francuskiego.

- O tworzenie miejsc pracy dla niepełnosprawnych w Michelin zabiegaliśmy od dawna - mówi Lech Śmiglewski, pełnomocnik wojewody warmińsko-mazurskiego ds. osób niepełnosprawnych. - Daleko idące uzgodnienia mieliśmy jeszcze z poprzednim kierownictwem tej firmy. Ale po zmianie kierownictwa sprawa trochę przycichła.

Temat odżył na przełomie wiosny i lata tego roku. - Dostałem polecenie od wojewody Anny Szyszki, aby wrócić do sprawy zatrudniania osób niepełnosprawnych w Michelin - kontynuuje Lech Śmiglewski. - Przygotowaliśmy odpowiednie pisma, zorganizowaliśmy spotkania z przedstawicielami Michelin w tej sprawie.
R E K L A M A
banner
- Jeszcze przed wakacjami przyszedł do nas kierownik ds. personalnych centrum rekrutacji Michelin - mówi Małgorzata Romaniuk, koordynator centrum informacyjno-szkoleniowego Warmińsko-Mazurskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych. - Pytał o zasady i warunki zatrudniania osób niepełnosprawnych.

Kilka tygodni później przedstawiciele Sejmiku Osób Niepełnosprawnych zostali zaproszeni do zakładu Michelin w Olsztynie na lustrację stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych. Lustracja wypadła pomyślnie. Pod koniec ubiegłego tygodnia z Michelin do Sejmiku Osób Niepełnosprawnych trafiła pierwsza oferta zatrudnienia osób niepełnosprawnych, przede wszystkim na stanowiska pracownicze do obróbki wykończającej elementy wykonane z gipsu, aluminium lub stali.

Ta sama oferta zawiera propozycję zatrudnienia również na stanowiskach technicznych a nawet w administracji. Konieczna jest jednak dobra znajomość języka obcego.

- Michelin nie sprecyzował ile osób niepełnosprawnych chce zatrudnić - dodaje Małgorzata Romaniuk. - Według mojej wiedzy, może to być docelowo nawet kilkaset osób, ale o to trzeba pytać w Michelin.

- Firmie Michelin zależy na załodze różnorodnej - mówi Jarosław Michalak, dyrektor ds. personalnych Michelin Polska S.A. w Olsztynie. - Nasza załoga powinna składać się z ludzi młodych i starszych, doświadczonych i zaczynajacych swoją karierę zawodową, kobiet i mężczyzn, ale również w naszej załodze powinny być osoby niepełnosprawne. Jest udowodnione, że taka różnorodność pracowników dobrze wpływa na firmę i jej efekty. Dlatego przygotowaliśmy stanowiska pracy dla osób niepełnosprawnych, bo moim zdaniem takich osób w naszym zakładzie jest za mało. To postaramy się zmienić.

Dyrektor Michalak nie odpowiedział wprost na pytanie o liczbę osób niepełnosprawnych, którą Michelin Polska S.A. w Olsztynie zamierza zatrudnić. - Jak powiedziałem, naszym celem jest zapewnienie różnorodności załogi i zatrudnimy tyle osób, ile zakład będzie potrzebował.

Osoby niepełnosprawne zainteresowane pracą w Michelin Polska S.A. powinny zgłosić się do Centrum Rekrutacji w Olsztynie przy ul. Leonharda 9. Tam specjaliści ocenią kwalifikacje kandydata i jego przydatność dla zakładu. Największe szanse na zatrudnienie mają osoby ze znajomością języków obcych, szczególnie angielskiego i francuskiego. Nabór prowadzony jest w systemie ciągłym. Centrum Rekrutacji czynne jest w dni robocze w godz. 8.00 - 16.00.


Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.