10:15 23 kwietnia 2024 Imieniny: Gerarda, Jerzego

waclawbr | 2012-08-04 22:21 | Rozmiar tekstu: A A A

Porażka na powitanie I ligi piłkarskiej w Olsztynie

Stomil Olsztyn - Dolcan Ząbki 1:2 (1:0) | Więcej zdjęć »

Nie udała się Stomilowi Olsztyn inauguracja rozgrywek w I lidze piłki nożnej. W rozegranym na stadionie OSiR meczu olsztynianie przegrali dzisiaj (4.08) z Dolcanem Ząbki 1:2 (1:0).

Pierwszą połowę niektórzy kibice oceniali jako nudną. Bardziej w tej odsłonie widoczni byli piłkarze z Ząbek i to oni byli kilka razy bliscy zdobycia gola. Co nie udawało się gościom, udało się gospodarzom. Na kilkadziesiąt sekund przed gwizdkiem „do szatni” solową akcją popisał się nowy nabytek Stomilu Szymon Kaźmierowski, który mimo asysty obrońców Dolcanu wszedł z piłką w pole karne i strzelił. Pierwszy strzał bramkarz gości obronił, ale piłka znów trafiła do Kaźmierowskiego, który drugiej szansy już nie zmarnował.

Początek drugiej połowy zapowiadał się nieźle dla Stomilu, tym bardziej, że za dwie żółte kartki z boiska został usunięty zawodnik gości Rafał Grzelak. Ale obraz gry na boisku pokazywał, że goście praktycznie nie odczuli tej straty.

W 63. minucie Dolcan doprowadził do wyrównania (strzelcem bramki był Bartosz Osiliński), a na 10 minut przed końcem meczu Robert Chwastek zdobył, jak się później okazało, zwycięską bramkę.
Cztery minuty po drugiej bramce dla gości, olsztynianie mieli wyśmienitą okazję do wyrównania stanu meczu, ale stojący 2 metry od pustej bramki Łukasz Jegliński nie trafił w piłkę precyzyjnie skierowaną wzdłuż linii bramkowej przez Łukasza Suchockiego.

Końcówka meczu była bardzo nerwowa. Dochodziło nawet do przepychanek między zawodnikami. Sędziowie sięgali po żółte kartoniki. Za dyskusję z sędzią ukarany żółtą kartką został m.in. stomilowiec Paweł Głowacki. Zawodnicy Dolcana robili co mogli, by opóźniać grę i nie dać sobie strzelić bramki przez przeważający w końcówce meczu Stomil. I ta sztuka im się udała.