13:33 26 kwietnia 2024 Imieniny: Klaudiusza, Marzeny

Newsroom24 Głos Ludu, informacje czytelników
inf. pras. | 2015-04-16 01:10 | Rozmiar tekstu: A A A

Barczewianin na Mistrzostwach Świata w Taszkiencie

Mistrzostwa Świata w Taszkiencie | Więcej zdjęć »

W odległym Uzbekistanie, w jego stolicy - Taszkiencie, odbyły się Mistrzostwa Świata w szermierce. W szabli, w trzyosobowej reprezentacji Polski kadetów, wystartował mieszkaniec Barczewa Cezary Białecki.

3 kwietnia br. spełniły się marzenia Czarka. Po raz pierwszy reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Świata, gdzie stawili się najlepsi szabliści.

Turniej rozpoczął się od walk grupowych. Po stoczeniu sześciu walk Czarkowi udało się awansować do fazy pucharowej.

Pierwszym przeciwnikiem w fazie pucharowej był reprezentant Hong Kongu. Po wyrównanej walce Czarek wygrał 15-12 i awansował dalej. Następnym przeciwnikiem był reprezentant Korei Południowej. Zawodnik z Azji okazał się zdecydowanie lepszym zawodnikiem pokonując Czarka 15-4. Czarek ostatecznie został 30. zawodnikiem na świecie. Jak się później okazało zawodnik z Korei został Mistrzem Świata Kadetów.
Dla wielu sportowców udział w Mistrzostwach Świata jest wielkim wyróżnieniem. Również dla Czarka udział w tak prestiżowym turnieju był wielkim przeżyciem i potwierdzeniem, że warto ciężko trenować i wierzyć w to, iż można osiągnąć sukces. Każdy sportowiec marzy o medalu Mistrzostw Świata, tak jak i Czarek, który za rok będzie miał jeszcze szansę wystartować w Mistrzostwach Świata Kadetów.