Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Grzegorz Białecki | 2015-03-21 21:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Cezary Białecki wśród najlepszych szablistów Pucharu Polski Seniorów

Olsztyn24
Cezary Białecki na zawodach w Warszawie
W Warszawie odbył się dziś (21.03) III Puchar Polski Seniorów w szabli. W turnieju uczestniczył mieszkaniec Barczewa, zawodnik Muks Victor Warszawa, Cezary Białecki. Czarek przystąpił do zawodów bez respektu dla starszych kolegów i ostatecznie znalazł się w czołowej ósemce turnieju.

Turniej rozpoczął się od walk grupowych, gdzie po stoczeniu 12 walk Czarek awansował do fazy pucharowej. Awans do najlepszej 32 turnieju już był sukcesem, ponieważ Czarek jako junior młodszy był jednym z młodszych zawodników. Jak się okazało, Czarek mając charakter prawdziwego szablisty, podjął walkę ze starszymi kolegami.

W pierwszej walce pucharowej barczewianin spotkał się z zawodnikiem AZS AWF Katowice i chociaż był o 6 lat młodszy, po wyrównanej walce pokonał go 15/14. Następnym zawodnikiem, z którym Czarek musiał walczyć był jeden z faworytów turnieju zawodnik Fortis Sosnowiec, któremu też nie udało się pokonać Czarka - przegrał 15/12.
R E K L A M A
banner
Ta wygrana dała Czarkowi szanse na walkę o medal, gdzie przeciwnikiem był zawodnik KKSZ Konin. Po nieprawdopodobnie wyrównanej walce Czarek uległ mu 14/15, co dało mu 8 miejsce w stawce najlepszych seniorów w Polsce.

Wynik Czarka w tych zawodach okazał się wielką niespodzianką w świecie szermierki. A mogło być jeszcze lepiej. Z wypowiedzi trenerów i zawodników okazało się, że nie pamiętają, aby tak młody zawodnik zajął tak wysoką lokatę wśród seniorów.

Grzegorz Białecki

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl