Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email wb | 2016-01-23 15:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyn w obronie demokracji

Olsztyn24
Manifestacja KOD-u w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Na olsztyńskim Starym Mieście, podobnie jak w kilkudziesięciu innych miastach Polski, odbyła się dzisiaj (23.01) manifestacja w obronie demokracji. To pierwsza oficjalna manifestacja zorganizowana przez Komitet Obrony Demokracji w Olsztynie. Podobne demonstracje w regionie odbyły się w Elblągu i Ełku.

Powodem zorganizowania manifestacji pod hasłem „W obronie Twojej wolności” był przede wszystkim sprzeciw przeciwko przeprowadzonym przez Prawo i Sprawiedliwość zmianom w Trybunale Konstytucyjnym i w mediach publicznych. Wypomniano też rządzącym brak realizacji obietnic wyborczych.

W manifestacji wzięło udział około 1000 osób, przede wszystkim takich, które pamiętają czasy, gdy konstytucja była tylko nic nieznaczącą książeczką w czerwonych okładkach, a jedynym źródłem informacji były „organy prasowe” PZPR. Nie brakowało jednak przedstawicieli średniego, młodego i najmłodszego pokolenia.
R E K L A M A
banner
Manifestację starała się zakłócać grupa kilkunastu młodych ludzi, dla których każdy, kto myśli inaczej niż Jarosław Kaczyński to „czerwona hołota”. Interweniowała policja. Niewykluczone, że zostaną skierowane wnioski do sądu o zakłócanie legalnie zorganizowanego zgromadzenia.

Niebawem zamieścimy obszerną wideorelację z manifestacji. Zdjęcia udostępniamy już teraz.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [22]
~woźny / 2016-02-02 20:23
Faktycznie, widać licznie zgromadzoną młodzież ;)
~ / 2016-01-26 10:06
Andrzej Kijowski nie miał nigdy czasu dla studentów za co został zwolniony z UWM, a teraz wielki obrońca demokracji.
~olo1 / 2016-01-26 09:34
Brawo demonstranci! Gratuluję odwagi, bo wyjście na ulice w Kaczymstanie też wymaga odwagi. Na następnym proteście jednego demonstranta będzie więcej - przyjdę!
~Antol / 2016-01-25 15:11
To było chyba zgromadzenie klubu emerytów i rencistów. Ruch to zdrowie, szczególnie w tym wieku.
~Grace / 2016-01-25 08:32
OK, mamy demokrację i wolność protestów. Jednak demokratyczny protest prowadzi do "czegoś", jest konstruktywny, służy czemuś więcej niż tylko zebraniu się i potrzymaniu transparentu. A więc jeśli mówicie "zmiany w Trybunale są złe", zaproponujecie rozwiązanie. Jeśli twierdzicie, że wolność jest łamana i boicie się o demokrację w naszym kraju - podsumujcie, jak wolność łamana była przez kilka ostatnich lat, kiedy blokowano manifestację na 11 listopada, kiedy lekceważono kilka milionów podpisów pod inicjatywami obywatelskimi. O tym już nie pamiętacie? Gdzie wtedy Wasza obrona demokracji?
~Piotr K / 2016-01-24 20:39
Brawo Olsztyn! Byłem w Ełku i też było fajnie. Nie damy się. No pasaran dla brunatnej fali - produktu ubocznego retoryki panów Kaczyńskiego i Rydzyka.
~zz / 2016-01-24 19:44
to była impreza z okazji Dnia Babci? Wzruszające...
~pogo / 2016-01-24 18:52
A co tym babciom ktoś zabrania demokracji
~Olsztyniak / 2016-01-24 16:19
Szanowny Mały Amerykaninie! Ja jestem z Olsztyna i tam byłem. Wystarczy?
~Kodowiec / 2016-01-24 15:31
Więcej o demonstracji można poczytać tutaj http://kodolsztyn.blogspot.com/2016/01/znaczek-choragiewka-i-dwie-roze.html
~dev / 2016-01-24 14:47
A co z tym "apolitycznym" uniwersytetem?!
~PYTAJNIK / 2016-01-23 22:23
Który KOD demonstrował w Olsztynie ? Grupa A : Grupa Anki Grzybowskiej, czy grupa S , czyli S.Czachorowskiego, a może grupa Warszawa Kijowskiego ?
~Olsztyn moja mała Ameryka / 2016-01-23 20:42
Nie widze tutaj nikogo z Olsztyna???? hmmmmm A to może ci turyści z Warszawy i okolic z tych sześciu autokarów co rano przyjechały do Olsztyna?
~od autora / 2016-01-23 19:20
Pozostanę jednak przy swoich ocenach i wnioskach, niezależnie od "innych żródeł".
~ / 2016-01-23 18:05
Dlaczego piszecie 1000 osób skoro inne źródła mówią o 400 osobach, czyżbyście w szkole opuszczali lekcje arytmetyki?
~ / 2016-01-23 18:01
BRAWO OLSZTYN!!!! na zdrajców polskich interesów i polskiej racji stanu i komuchów zawsze można tu liczyć!!!!
~Monika / 2016-01-23 17:17
Do autora artykułu. Najpierw trzeba było porozmawiać z antydemonstrantami. Zdecydowanie nie było ich kilkunastu, tylko kilkudziesięciu - to po pierwsze. Po drugie - narodowcy nie są wyznawcami Kaczyńskiego. Trochę rzetelności :)
~finn / 2016-01-23 17:02
piekny początek w Olsztynie, czekamy na kolejne ruchy - przybędziemy na pewno . Była moc, uśmiech i nadzieja na lepsze jutro. I żadni czarni młodzieńcy ani trole na tym forum tego nie zmienią.
21