Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2011-08-07 13:11 | Rozmiar tekstu: A A A

Amazonki rywalizują o Puchar Prezydenta Olsztyna

Olsztyn24
Jedną z konkurencji było podawanie piłki nad głowami | Więcej zdjęć »
Na Stadionie Leśnym w Olsztynie rywalizują dziś (7.09) amazonki. W ramach VII Spartakiady Amazonek „Dąż do sprawności” walczą o Puchar Prezydenta Olsztyna.

- Doroczne spotkania amazonek na Stadionie Leśnym w Olsztynie, to przede wszystkim okazja do sportowej rywalizacji w zabawowej konwencji
- mówi Marianna Kunikowska, prezes olsztyńskich Amazonek, organizatora spartakiady. - Przy okazji panie poznają się wzajemnie, integrują, wymieniają doświadczenia, a także uzyskują informacje potrzebne w leczeniu i rehabilitacji po mastektomii.

W rywalizacji bierze udział aż 17 zespołów, w tym reprezentujące amazonki z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego, Elbląga, Bartoszyc, Giżycka, Ełku, Iławy, Ostródy, Morąga, Działdowa. Licznie reprezentowane są też amazonki mieszkające poza Warmią i Mazurami.

- Spartakiady rozpoczynaliśmy jako rywalizację amazonek z Warmii i Mazur - wyjaśnia prezes Kunikowska. - W ubiegłym roku po raz pierwszy gościliśmy koleżanki z Torunia, a w tym roku w rywalizacji biorą już udział panie z Torunia, Włocławka, Brodnicy i Kielc. Nie wykluczam, że w przyszłości nasza spartakiada przerodzi się w ogólnopolską. Jeżeli znajdziemy projekt, który będzie mógł być sfinansowany ze środków zewnętrznych, to chętnie taką spartakiadę zorganizujemy.
R E K L A M A
banner
Organizatorzy przygotowali dla pań 7 konkurencji, w tym bieg po kopercie, rzut lotką do tarczy, tor śmiechu, unihokej, podawanie piłki górą. - Panie bardzo przeżywają starty i starają się swoje zadanie wykonać jak najszybciej, jak najlepiej. Każdy chce przecież zdobyć Puchar Prezydenta Olsztyna! - dodaje Marianna Kunikowska.

Wyniki spartakiady poznamy o godz. 14.15. Wtedy rozpocznie się ceremonia zakończenia spartakiady i wyróżnienia najlepszych.    
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
VII Spartakiada Amazonek w Olsztynie

»

08-08-2011

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl