21:31 29 kwietnia 2024 Imieniny: Katarzyny, Piotra

Jacek Smoliński | 2012-02-20 17:59 | Rozmiar tekstu: A A A
Grand Prix Pucharu Polski

Zawodnicy PIRS znowu na podium

Reprezentanci UKS PIRS na Grand Prix Pucharu Polski

W miniony weekend (17-19.02) odbyły się już drugie eliminacje do Młodzieżowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie. Tym razem turniej Grand Prix Pucharu Polski odbył się w Wałczu (miasta słynącego z Ośrodka Przygotowań Olimpijskich). W zawodach brało udział 121 zawodników z całego kraju.

UKSW PIRS Powiatu Olsztyńskiego reprezentowało trzech zawodników: Tomasz Gryckiewicz (kat. wag. 60 kg), Arkadiusz Wasilewski (kat. wag. 75kg) i Przemysław Szmigiel (kat. wag. 81 kg).

Tomek swą pierwsza walkę wygrał pewnie z Michałem Leśniakiem (Kaczor Boks Team), podobnie jak Arek z Maćkiem Wirkusem (Beniaminek Starogard Gdański), Przemek zaś trafił wolny los.

W półfinale nie było już tak łatwo. Tomasz po wyrównanym pojedynku przegrał z Tomaszem Ocickim (Gwardia W-wa), natomiast Arkadiusz uległ kontuzji w drugiej rundzie z utytułowanym Kamilem Gardzielikiem (PKB Poznań), co uniemożliwiło mu dalsza walkę o wejście do finału.
Przemek pojedynek o wejście do finału wygrał z Robertem Kotułą (BKS Gorzów). Arkadiusz Wasilewski, podobnie jak Tomasz Gryckiewicz, uplasował się na trzeciej pozycji, zdobywając brązowy medal. Przemysław Szmigiel przegrał w finale z Mateuszem Gątnickim (Paco Lublin), co dało mu srebrny medal i drugą pozycję w kategorii wagowej 81 kg.

Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z wyników naszych pięściarzy. To kolejne eliminacje do Mistrzostw Polski, na których zdobyliśmy tak ważne punkty. Cieszymy się, że nasza praca przynosi efekty, zawodnicy naprawdę ciężko pracują na swoje sukcesy spędzając wiele godzin w sali treningowej.