Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
JN | 2012-10-09 14:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Powiat wystawił na sprzedaż malowniczy półwysep Lalka

Olsztyn24
Ośrodek Kormoran (fot. SP - wszystkie) | Więcej zdjęć »

Już za nieco ponad 9,7 mln zł można zostać właścicielem bajkowo położonego półwyspu Lalka nad Jeziorem Łańskim. Powiat Olsztyński ogłosił przetarg na sprzedaż prawie 16-hektarowej nieruchomości zabudowanej m.in. ośrodkiem wypoczynkowym Kormoran. Do starostwa zgłaszają się już pierwsi zainteresowani.

Półwysep Lalka z ośrodkiem wypoczynkowym Kormoran w Starej Kaletce w gminie Purda to trzecia nieruchomość rządowa, którą Powiat Olsztyński spróbuje sprzedać. Wcześniej za 5 mln zł udało się sprzedać „Cyrankę” oraz za 12,2 mln zł ładną nieruchomość z ośrodkiem rządowym „Kormoran” w Mierkach. Pieniądze ze sprzedaży zostały przeznaczone m.in. na remonty dróg powiatowych oraz wkład własny do licznych inwestycji unijnych realizowanych przez powiat.

- Pieniądze ze sprzedaży półwyspu Lalka przeznaczymy na poprawę bezpieczeństwa w powiecie, a także na budowę sal sportowych przy naszych szkołach w Biskupcu i Dobrym Mieście – mówi Mirosław Pampuch, starosta olsztyński.

Jezioro i piękne widoki
R E K L A M A
banner
Cena wywoławcza za prawie 16-hektarową nieruchomość, którą powiat pozyskał w czerwcu 2012, to 9 mln 714 tysięcy złotych (na tyle wartość półwyspu i zabudowań wycenił rzeczoznawca).

- To stosunkowo niska cena, uwzględniająca trudną sytuację na lokalnym rynku nieruchomości – uważa starosta Mirosław Pampuch. – Poza tym lokalizacja jest niepowtarzalna, bo z któregokolwiek miejsca nie spojrzeć, to widać jezioro i przepiękne widoki.

W skład nieruchomości wystawionej na sprzedaż wchodzą: główny budynek hotelowy z 16 pokojami oraz wyremontowane i praktycznie gotowe do użytkowania dwa domki jednorodzinne, stajnia na pięć koni, nieużywana wozownia i budynek gospodarczy. Ośrodek ma ciekawe wyposażenie. W budynku hotelowym znajduje się niewielki basen, który tylko oczekuje na wodę i wyposażona kuchnia z częścią restauracyjną. W pierwszym z domków są cztery wyposażone apartamenty, a w drugim duży salon z kominkiem, kuchnia, łaźnia i sauna. Z kolei na trzeciej „głowie” półwyspu znajduje się ambona.

Na półwyspie jest także dzika zwierzyna. Stałymi bywalcami są dziki, a przypływają też sarny i jelenie. Ważna informacja jest taka, że nieruchomość jest uzbrojona w pełną infrastrukturę techniczną.

E-maile z Warszawy

Przetarg na sprzedaż nieruchomości odbędzie się 10 grudnia. Jednak jeszcze w listopadzie starostwo zorganizuje Dni Otwarte na półwyspie Lalka. Wtedy wszyscy zainteresowani będą mogli obejrzeć nieruchomość. Choć przetarg na sprzedaż Lalki został ogłoszony zaledwie kilka dni temu, to do starostwa już teraz zgłaszają się pierwsi zainteresowani.

- Były maile z zapytaniami z Warszawy i kilka telefonów od potencjalnych nabywców – mówi Agnieszka Bazarnik z wydziału geodezji i gospodarki nieruchomościami olsztyńskiego starostwa.  

Żeby przystąpić do przetargu trzeba wpłacić kaucję w wysokości 1 mln zł. Sprzedaż nieruchomości zwolniona jest z podatku VAT.

Ramka: Historia Kormorana

Historia ośrodka na półwyspie Lalka sięga czasów przedwojennych, gdy znajdował się tam ośrodek szkoleniowy dla niemieckiej młodzieży. Po wojnie na półwyspie była cisza, która potrwała do 1972 roku, gdy władza PRL zdecydowała się na budowę Kormorana. W ośrodku bywali dygnitarze PRL-owscy, a także zagraniczni myśliwi, którzy korzystali z licznej zwierzyny zostawiając przy okazji ogromne ilości dolarów.

JN

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl