10:58 02 maja 2024 Imieniny: Anatola, Zygmunta

waclawbr | 2012-11-21 21:12 | Rozmiar tekstu: A A A

Remis Olsztyna z Wolsztynem

Warmia - Wolsztyniak 28:28 (14:13) | Więcej zdjęć »

Nawet gdy w w HWS Urania zabrzmiała syrena kończąca mecz grupy A I ligi piłki ręcznej pomiędzy Warmią Traveland Olsztyn a Wolsztyniakiem Wolsztyn, nie było pewności, jakim wynikiem zakończy się spotkanie. Bo tuż przed syreną sędziowie przyznani gościom rzut wolny na bramkę olsztyńskiej drużyny. Warmiacy ustawili jednak szczelny mur, przez który piłka nie znalazła drogi do bramki bronionej przez Mateusza Gawrysia. Mecz zakończył się remisem 28:28.

Przebieg meczu wskazywał, że o zwycięstwo w tym meczu nie będzie łatwo. Pierwszą połowę wygrali olsztynianie różnicą zaledwie 1 bramki (14:13). Wiara w zwycięstwo w tym spotkaniu pojawiła się na początku II połowy, gdy olsztynianie wyszli na prowadzenie różnicą 3 bramek (37 min. - 18:15). Goście jednak systematycznie odrabiali stratę, by w 47 min. meczu wyjść na prowadzenie (21:22). Potem mecz toczył się w konwencji „gol za gol”, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk.

Na 2,5 minuty przed końcem meczu olsztynianie wyszli na dwubramkowe prowadzenie (28:26), ale nie potrafili utrzymać tego wyniku do końca spotkania. Po dwóch prostych błędach naszych zawodników, na kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu wolsztynianie wyrównali stan pojedynku na 28:28. Olsztynianie mieli jeszcze kilkadziesiąt sekund na zdobycie zwycięskiej bramki, ale ostatni strzał z ostrego kąta minął lewy słupek bramki rywali.

Wolsztyniacy zdążyli jeszcze kontratakować. Ich zawodnik został jednak zatrzymany pod olsztyńską bramką faulem. Jaki był skutek wykonania przyznanego przez sędziów rzutu wolnego, napisaliśmy na wstępie. Ostateczny wynik spotkania 28:28.
Po dzisiejszym spotkaniu, które rozegrano awansem (pozostałe mecze 10. kolejki rozegrane będą 24.11) Warmia Traveland z dorobkiem 11. punktów zajmuje 5. miejsce w tabeli grupy A I ligi piłki ręcznej. Pamiętać jednak należy, że trzy niżej klasyfikowane od Warmii zespoły mają rozegrany jeden mecz mniej, a 5 innych zespołów - aż o dwa mecze mniej.

W zaplanowanej na 1 grudnia 11. kolejce spotkań olsztynianie pauzują. Na boisku zobaczymy ich dopiero 8 grudnia. W HWS Urania Warmia Traveland zmierzy się wówczas z KPR Legionowo, który dzisiaj przewodzi w grupie A.