Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2013-06-30 23:29 | Rozmiar tekstu: A A A

Spartakiada Amazonek po raz dziewiąty

Olsztyn24
Tym razem w Spartakiadzie wzięły udział amazonki z Olsztyna | Więcej zdjęć »
W Olsztynie odbyła się wczoraj (30.06) dziewiąta już edycja Spartakiady Amazonek „Dąż do sprawności” pod honorowym patronatem Prezydenta Olsztyna. Tegoroczna odsłona zabawy jednak miała skromniejszy charakter niż poprzednie edycje. W szranki na sali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie stanęło 50 pań reprezentujących tylko Olsztyn. 4 drużyny rywalizowały ze sobą w 7. konkurencjach.

Wspomniane zmiany amazonki były zmuszone wprowadzić, ponieważ nie udało im się w tym roku uzyskać niezbędnego do realizacji dużej imprezy (wzorem poprzednich spartakiad na Stadionie Leśnym) dofinansowania.

- W tym roku w zawodach biorą udział tylko olsztynianki, ponieważ nie udało nam się zdobyć funduszy na cały region - wyjaśnia Marianna Kunikowska, prezes Olsztyńskiego Towarzystwa „Amazonki”, organizatora imprezy. - Zmieniłyśmy po części z tego względu również miejsce spartakiady, chociaż główny wpływ na tę decyzję miały warunki pogodowe na poprzednim miejscu. Doszłyśmy do wniosku, że lepiej będzie rozgrywać zawody w miejscu zadaszonym. 
R E K L A M A
banner
Zawody rozpoczęto wczorajszego popołudnia. Dziewięcioosobowe zespoły amazonek rywalizowały m.in. w podawaniu piłki slalomem na ławeczkach, rzucie woreczkami w dal, unihokeju, biegu z piłką i w kilku innych konkurencjach z piłką w roli głównej. Za każdą ukończoną konkurencję panie zdobywały punkty.

Nie wyniki jednak dla amazonek są w spartakiadzie najważniejsze. Najbardziej cenią sobie wspólnie spędzony czas, także ten przeznaczony na zajęcia towarzyszące imprezie, które odbywają się na dzień przed zawodami oraz dzień po nich. W tym roku panie gościły w Aquasferze, uczyły się tańczyć w jednej z olsztyńskich szkół tańca, zaś dzisiaj (1.07) udadzą się na zajęcia jogi.

- Tak naprawdę to zwyciężamy wszystkie, ponieważ wygrałyśmy z chorobą, teraz jest to tylko potwierdzanie tego zwycięstwa - mówi Marianna Kunikowska.

Za rok jubileuszowa, X Spartakiada Amazonek. Panie mają nadzieję, że na tak doniosłą okazję będą mogły zaprosić koleżanki z innych regionów Polski, które wiele razy gościły już na poprzednich edycjach imprezy. Nie będzie to jednak możliwe, jeżeli nie zdobędą środków na realizację przedsięwzięcia. Dlatego też będą wdzięczne za każde wsparcie. Osoby i instytucje, które zechciałyby wesprzeć olsztyńskie amazonki w realizacji tej pięknej i niecodziennej imprezy, mogą się zgłaszać do prezes Olsztyńskiego Towarzystwa „Amazonki” Marianny Kunikowskiej (towarzystwo posiada statut organizacji pożytku publicznego) pod numerem telefonu 502 354 334 lub na adres e-mail: markun46@wp.pl

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
IX Spartakiada Olsztyńskich Amazonek

»

30-06-2013

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl