Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2011-08-07 20:43 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńskie amazonki obroniły puchar

Olsztyn24
Najlepsze amazonki na podium | Więcej zdjęć »
Reprezentantki olsztyńskich amazonek obroniły zdobyty przed rokiem Puchar Prezydenta Olsztyna. Podczas rozegranej dziś (7.08) na Stadionie Leśnym w Olsztynie VII Spartakiady Amazonek „Dąż do sprawności” również nie miały sobie równych i ponownie zdobyły puchar.

Jak już dziś informowaliśmy, celem organizowanej od siedmiu lat przez Stowarzyszenie Olsztyńskie Amazonki Spartakiady Amazonek jest integracja środowiska kobiet po mastektomii przez sport i zabawę. W pierwszych pięciu spartakiadach brały udział wyłącznie amazonki z Warmii i Mazur. Rok temu w spotkaniu i zawodach po raz pierwszy wzięły udział amazonki z Torunia. Widocznie spartakiada im się spodobała, bo w tym roku również w niej wystartowały. Dodatkowo do Olsztyna przyjechały panie z Kielc, Brodnicy, Włocławka i Torunia. Łącznie z reprezentacjami warmińsko-mazurskich stowarzyszeń amazonek, w spartakiadzie wzięło udział aż 17 zespołów. Szefowa olsztyńskich amazonek nie wyklucza, że w przyszłości olsztyńska spartakiada przerodzi się w ogólnopolską. Trzeba tylko znaleźć sponsorów.

Dzisiaj panie rywalizowały w siedmiu konkurencjach, m.in. na torze śmiechu, w unihokeju i w biegu po kopercie. Najwięcej punktów we wszystkich konkurencjach zdobyły amazonki reprezentujące Olsztyn. Za nimi uplasowały się reprezentantki Bartoszyc. Miejsce trzecie w spartakiadzie zajęły panie z Działdowa. Wszystkim pozostałym ekipom przypadło ex aequo czwarte miejsce.
R E K L A M A
banner
Puchary najlepszym drużynom amazonek wręczyła wiceprezydent Olsztyna Małgorzata Bogdanowicz-Bartnikowska. Wspomagała ją wiceprzewodnicząca Rady Miasta Olsztyna Halina Ciunel, przekazując uczestniczkom spartakiady dyplomy za uczestnictwo w zabawie. Pokazała się też dyrekcja olsztyńskiej Polikliniki, która podarowała zespołom uczestniczącym w spartakiadzie sympatyczne pluszowe maskotki.

Po dekoracji najlepszych zespołów był czas na pamiątkowe zdjęcia. A potem panie ruszyły do tańca do muzyki Kapeli Jakubowej, której mini koncert otworzył następną po Spartakiadzie Amazonek imprezę na Stadionie Leśnym - VII Festyn sportowo-integracyjny „Przywróćmy blask Stadionowi Leśnemu”.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Zakończenie VII Spartakiady Amazonek

»

07-08-2011

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl