Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email JN | 2013-11-20 01:29 | Rozmiar tekstu: A A A

Kolejny przetarg na sprzedaż półwyspu Lalka ogłoszony

Olsztyn24
Jezioro Łańskie i Półwysep Lalka (fot. archiw. SP)
Zarząd Powiatu w Olsztynie ogłosił czwarty przetarg nieograniczony na sprzedaż malowniczego półwyspu Lalka z dawnym ośrodkiem rządowym Kormoran. Cena wywoławcza nieruchomości to ponownie 6,4 mln zł. Przetarg odbędzie się 20 stycznia 2014 roku o godz. 10 w siedzibie olsztyńskiego starostwa.

To już piąte podejście Powiatu Olsztyńskiego do sprzedaży urokliwej nieruchomości o powierzchni 15,87 ha położonej nad Jeziorem Łańskim. Trzy wcześniejsze przetargi zakończyły się fiaskiem, podobnie było z rokowaniami. Zarząd Powiatu zdecydował się wystawić półwysep Lalka za taką samą cenę wywoławczą, jak w poprzednim przetargu, który miał miejsce 14 października 2013 roku. Ma to związek z pojawieniem się oferenta zainteresowanego nabyciem nieruchomości za kwotę 6,4 mln zł, który jednak o jeden dzień spóźnił się z wpłatą wymaganego wadium.

- Chociaż oferent był bardzo zainteresowany, nie mieliśmy wyjścia i zgodnie z obowiązującym prawem musieliśmy wówczas zakończyć przetarg wynikiem negatywnym - wyjaśnia Katarzyna Grzybowska, zastępca dyrektora wydziału geodezji i gospodarki nieruchomościami olsztyńskiego starostwa.  
R E K L A M A
banner
Warte podkreślenia jest, że sprzedaż nieruchomości w Starej Kaletce jest zwolniona z podatku VAT. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 640 tys. zł na konto Starostwa Powiatowego w Olsztynie z takim wyprzedzeniem, aby w dniu 14 stycznia 2014 roku pieniądze znajdowały się na wskazanym koncie. Przetarg odbędzie się w dniu 20 stycznia 2014 roku o godzinie 10:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Olsztynie, Plac Bema 5, sala Nr 206.

Link do pełnego ogłoszenia o przetargu:
http://bip.warmia.mazury.pl/powiat_olsztynski/270/1401/IV_USTNY_NIEOGRANICZONY_PRZETARG_NA_SPRZEDAZ/

Powiat Olsztyński przejął bajkowo położoną nieruchomość w połowie 2012 roku. Wcześniej półwysep z ośrodkiem wypoczynkowym „Kormoran” pozostawał w zarządzie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ministerstwo Skarbu od 2010 r. wystawiało obiekt w przetargach. Po kilku nieudanych próbach sprzedaży tzw. trwały zarząd nad ośrodkiem został wygaszony. Wojewoda warmińsko-mazurski w imieniu Skarbu Państwa przekazał nieruchomość w formie darowizny powiatowi. Ośrodek „Kormoran” na półwyspie Lalka był częścią słynnego w PRL-u „imperium łańskiego”, w którym wypoczywali ówcześni dygnitarze. W łańskich lasach polowali m.in. Bolesław Bierut, Nikita Chruszczow, czy Leonid Breżniew.

Olsztyńskie starostwo sprzedało wcześniej dwa inne ośrodki rządowe – „Cyrankę” za 5 mln zł oraz „Kormorana” w Mierkach za 12,2 mln zł. Pieniądze ze sprzedaży zostały przeznaczone m.in. na remonty dróg oraz wkład własny powiatu do licznych inwestycji unijnych.

JN

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
23.09 - Na terenie Olsztyna emitowany był dźwięk syreny alarmowej znajdującej się na ul. Towarowej. Portal Bezpieczny Olsztyn informuje, że doszło do awarii urządzenia emitującego (zwarcia instalacji elektrycznej).     |